W dniu 9 czerwca 2020 roku podsumowano kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, propagującego twórczość Marii Konopnickiej, nad którym honorowy patronat objęła prawnuczka poetki, pani Joanna Modrzejewska. Łącznie wpłynęło 60 prac z klas I - III i 30 prac uczniów klas IV - VI z 13 placówek: Szkoły Podstawowej w Piotrowie, Szkoły Podstawowej nr 7 Specjalnej w Katowicach, Szkoły Podstawowej nr 27 w Katowicach, Szkoły Podstawowej nr 59 w Katowicach, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borku Wlkp., Szkoły Podstawowej w Benicach (Krotoszyn), Zespołu Szkół nr 29 w Bydgoszczy, Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu, Szkoły Podstawowej w Uszczynie, Szkoły Podstawowej w Rajsku, Szkoły Podstawowej w Brudzewie, Szkoły Podstawowej w Urbanowie oraz Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Ze względów formalnych odrzucono jedną pracę ze względu na format niezgodny z regulaminem.
Komisja w składzie:
- Maciej Guźniczak – doktor habilitowany sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu,
- Wiktor Jędrzejak – artysta malarz,
- Katarzyna Maniewska – magister sztuki, wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu,
- Ewa Ratajczyk – artysta plastyk, nauczyciel Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu,
po uważnym obejrzeniu rysunków i długiej dyskusji, biorąc pod uwagę następujące kryteria: samodzielność, inwencję twórczą, śmiałość i odwagę w doborze narzędzia oraz umiejętność posługiwania się nim, a także zgodność pracy z tematem i szczerość wypowiedzi postanowiła przyznać:
w kategorii klas I – III równorzędne nagrody:
- Alicji Szeszuła, kl. 2, SP w Urbanowie, opiekun Karolina Kaczmarek
- Julii Karbowej, kl. 1, SP w Brudzewie, opiekun Romualda Kabot
- Dominikowi Kondziołkowi, kl. 1, SP nr 7 Specjalna w Katowicach, opiekun Joanna Lach
- Wiktorowi Zandeckiemu, kl. 2, SP w Śmiglu, opiekun Barbara Ławniczak
- Nadii Kozłowskiej, kl. 2, SP w Śmiglu, opiekun Barbara Ławniczak
- Janowi Cichoszewskiemu, kl.1, SP w Śmiglu, opiekun Magdalena Zimniak
dyplomy honorowe:
- Roxanie Kraczewskiej, kl. 1, SP w Śmiglu, opiekun Magdalena Zimniak
- Nikodemowi Grzesiakowi, kl. 1, SP w Śmiglu, opiekun Magdalena Zimniak
- Annie Zeiske, kl. 1, SP w Śmiglu, opiekun Agnieszka Jankowska
- Joannie Sobierajskiej, kl. 1, SP w Śmiglu, opiekun Agnieszka Jankowska
- Alicji Urbaniak, kl. 2, SP w Piotrowie, opiekun Grażyna Nita
- Bartoszowi Kończyńskiemu, kl. 2, SP w Piotrowie, opiekun Grażyna Nita
- Wojciechowi Włodarczykowi, kl. 2, SP w Piotrowie, opiekun Grażyna Nita
w kategorii klas IV – VI równorzędne nagrody:
- Martinowi Kokotowi, kl. 6, SP nr 7 Specjalna w Katowicach, opiekun Beata Musiał
- Kacprowi Trzewikowi, kl. 5, SP nr 27 w Katowicach, opiekun Izabela Szkudlarek –Trzewik
- Zofii Łopuszyńskiej, kl. 5, ZS nr 29 w Bydgoszczy, opiekun Iwona Przybył
- Tomaszowi Żurczakowi, kl. 4, SP w Śmiglu, opiekun Alicja Przybyłek
dyplomy honorowe:
- Martynie Mrozowicz, kl. 5, ZS nr 29 w Bydgoszczy, opiekun Iwona Przybył
- Arturowi Relidzyńskiemu, kl. 6, SP nr 7 Specjalna w Katowicach, opiekun Beata Musiał
- Zofii Chudak, kl. 6, SP w Śmiglu, opiekun Alicja Przybyłek
- Mai Szlafce, kl. 6, SP w Śmiglu, opiekun Alicja Przybyłek
- Gabrieli Stachowskiej, kl. 6, SP w Śmiglu, opiekun Alicja Przybyłek
Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji konkursu, nagrody prześlemy pocztą.
Serdecznie gratulujemy laureatom!