Zakończenie roku szkolnego 2020

Zakończenie roku szkolnego 2020

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w niczym nie przypominało poprzednich. Uczniowie po kilku miesiącach nauki zdalnej...

Mistrzowie Powiatu WLC

Mistrzowie Powiatu WLC

Tegoroczna – V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników – już z założenia miała się zakończyć na eta...

Nakrętki dla Ksawerego

Nakrętki dla Ksawerego

Członkowie szkolnego Koła PCK wraz z panią Małgorzatą Jackowską w dniu 22 czerwca 2020 roku podsumowali trwającą od wrze...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Malowane Poezja

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wraz ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała w tym roku szkolnym kolejną – trzynastą już – edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Malowane poezją. Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych odbywał się pod patronatem honorowym Polskiej Izby Książki, Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Wójta Gminy Aleksandrów, a patronat medialny objęły: Portal SBP.pl, dwa znaczące w środowisku bibliotekarskim periodyki: Poradnik Bibliotekarza i Guliwer oraz pismo lokalne Nowa Gazeta Biłgorajska.

Na konkurs, z terenu całej Polski, ze szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, klubów (ogółem z 89 instytucji), wpłynęło 1055 prac w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-V i VI-VIII. W dniu 25 maja 2020 roku opublikowano werdykt komisji konkursowej, która wśród tej ogromnej ilości prac plastycznych inspirowanych wierszami, zauważyła i doceniła dwie, przygotowane przez nasze uczennice zainspirowane przez panią Urszulę Papierską.

Jedną z czterech nagród głównych w kategorii klas I-III otrzymała Natalia Gęsicka (kl. 3b), która wykonała pracę do wiersza Jana  Brzechwy pt. Kot. Natomiast wyróżnienie w kategorii klas VI-VIII zostało przyznane Hannie Sadowskiej (kl. 7a) za metaforyczne zilustrowanie wiersza Ciemne niebo Juliana Tuwima. Nagrody zostaną wysłane przez organizatorów pocztą do szkoły i przekazane laureatkom.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz rozwoju artystycznego!

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3