Zakończenie roku szkolnego 2020

Zakończenie roku szkolnego 2020

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w niczym nie przypominało poprzednich. Uczniowie po kilku miesiącach nauki zdalnej...

Mistrzowie Powiatu WLC

Mistrzowie Powiatu WLC

Tegoroczna – V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników – już z założenia miała się zakończyć na eta...

Nakrętki dla Ksawerego

Nakrętki dla Ksawerego

Członkowie szkolnego Koła PCK wraz z panią Małgorzatą Jackowską w dniu 22 czerwca 2020 roku podsumowali trwającą od wrze...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W piątek, 6 marca 2020 roku, uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Tradycyjnie już panowie wręczali paniom kwiaty i składali życzenia. Z tej okazji wystawione zostało również przedstawienie teatralne pod tytułem „Orfeusz i Eurydyka”.

Spektakl został przygotowany przez uczniów klasy 7a w ramach realizacji projektu edukacyjnego poświęconego mitom greckim. Warto zaznaczyć, że scenariusz wymyślili i redagowali uczniowie, którzy już od września pracowali nad wyborem odpowiedniego tekstu i interesujących wątków mitologicznych. Ostatecznie udało się stworzyć autorską wersję mitu o Orfeuszu i Eurydyce, a uczennica Hanna Sadowska nadała jej formę scenopisu spektaklu teatralnego.

Aktorzy świetnie zagrali trudne role mitycznych bohaterów, a widownia w ciszy i skupieniu obserwowała zmagania Orfeusza, który za wszelką cenę chciał odzyskać żonę. Warto wspomnieć, że scenografię przygotowała pani Ewa Ratajczyk, o oprawę muzyczną zadbał pan Wojciech Rektor, a spektakl wyreżyserował pan Paweł Grudziński.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3