Zakończenie roku szkolnego 2020

Zakończenie roku szkolnego 2020

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w niczym nie przypominało poprzednich. Uczniowie po kilku miesiącach nauki zdalnej...

Mistrzowie Powiatu WLC

Mistrzowie Powiatu WLC

Tegoroczna – V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników – już z założenia miała się zakończyć na eta...

Nakrętki dla Ksawerego

Nakrętki dla Ksawerego

Członkowie szkolnego Koła PCK wraz z panią Małgorzatą Jackowską w dniu 22 czerwca 2020 roku podsumowali trwającą od wrze...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Kolorowy i rozbrykany ptak Franek z książek Agnieszki Frączek pt. „Psotny Franek” oraz „Franek i miotła motorowa” był bohaterem zajęć czytelniczych z cyklu Czytam sobie z Egmont, które odbyły się w klasach pierwszych 27 lutego i 2 marca 2020 roku. Młodsi uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali tekstów przeczytanych przez Anię Matusiak i Karolinę Sabatowską oraz bezbłędnie odpowiadali na pytania dotyczące ich treści. Bohater prezentowanych książek stał się inspiracją do rozmów o ptakach występujących w Polsce.

Pierwszoklasiści wymieniali ptaki pozostające w naszym kraju oraz wędrujące, naśladowali ich odgłosy i dźwięki pojazdów. Wymieniali zawody, w których praca głosem i wyraźna artykulacja jest szczególnie ważna. Przeszli też metamorfozę, zakładając szaliki z kolorowej bibuły oraz kolorowe dzioby i zmieniając się w różne ptaki. Stworzyli barwny ptasi korowód, a na podany sygnał witali się ze sobą przez klapnięcie dziobem lub ruszanie skrzydłami.

Dużo radości dała też dzieciom przejażdżka na „miotle motorowej”. Podsumowaniem spotkania było kolorowanie portretu tytułowego Franka. Wszystkie zadania przygotowali: pani Agnieszka Kowalewska i pan Paweł Grudziński.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3