Między nami, kobietkami

Między nami, kobietkami

Dorastanie jest jednym z najważniejszych i niejednokrotnie najbardziej burzliwych etapów w życiu każdego młodego człowie...

Kochamy zwierzaki!

Kochamy zwierzaki!

Dnia 24 lutego 2020 roku podsumowana została akcja pomocy podopiecznym kaliskiego schroniska. W ramach obchodów Dnia Zak...

Dzień Języka Ojczystego w klasie 2b i 3c

Dzień Języka Ojczystego w klasie 2b i 3c

Dzień Języka Ojczystego był okazją, by podczas spotkań z uczniami klas 2b i 3c wspólnie docenić jego bogactwo i porozmaw...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W środę, 22 stycznia 2020 roku, podsumowano działania realizowane przez świetlicę szkolną w ramach innowacji „Spacerkiem po krajach europejskich”, których celem jest przede wszystkim kształtowanie wśród uczniów pozytywnych postaw takich jak poszanowanie godności innych, tolerancja czy szacunek do odmiennych narodowości.

Realizując cykl zajęć uczniowie poznali trzy kraje: Polskę, Niemcy oraz Rumunię, mieli okazję poznać różne regiony naszej ojczyzny, najważniejsze zabytki, rozmawiali o krajobrazach, klimacie i położeniu oraz przypomnieli najważniejsze daty świąt państwowych. Następnym krajem, jaki omawiali były Niemcy. Oprócz podstawowych informacji o położeniu i liczbie ludności, poznali symbole narodowe, najważniejsze święta i zabytki.

Najwięcej radości sprawiła im nauka podstawowych wyrażeń: Mam na imię…, mieszkam w…, pochodzę z… Zaskoczeniem były różnice między językiem niemieckim i wyrażeniami w języku angielskim, których uczą się w szkole. Kolejnym krajem zaprezentowanym wychowankom świetlicy była Rumunia. Dzieci zachwycone pięknymi krajobrazami wspólnie rozmawiały także o tradycyjnych daniach rumuńskich, zbliżonych do polskiej kuchni. Niezwykle interesującą okazała się legenda o hrabim Draculi, będącym bohaterem wielu książek i filmów. Postać ta stworzona została właśnie na podstawie prawdziwego życiorysu rumuńskiego Włada Palownika z Transylwanii.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3