Między nami, kobietkami

Między nami, kobietkami

Dorastanie jest jednym z najważniejszych i niejednokrotnie najbardziej burzliwych etapów w życiu każdego młodego człowie...

Kochamy zwierzaki!

Kochamy zwierzaki!

Dnia 24 lutego 2020 roku podsumowana została akcja pomocy podopiecznym kaliskiego schroniska. W ramach obchodów Dnia Zak...

Dzień Języka Ojczystego w klasie 2b i 3c

Dzień Języka Ojczystego w klasie 2b i 3c

Dzień Języka Ojczystego był okazją, by podczas spotkań z uczniami klas 2b i 3c wspólnie docenić jego bogactwo i porozmaw...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W poniedziałek, 20 stycznia 2020 roku, w klasach 3a, 3b i 3c odbyły się spotkania czytelnicze. Tym razem zajęcia poświęcone zostały problematyce marnowania żywności. Panująca moda na konsumpcjonizm powoduje, że często kupujemy za dużo produktów spożywczych, których niewykorzystany nadmiar wyrzucamy do śmieci.

Podczas zajęć dzieci wykonywały różnorodne ćwiczenia, ucząc się w ten sposób, jak można ograniczać marnowanie żywności na poziomie indywidualnego konsumenta. Odczytywały informacje z etykiet na produktach spożywczych. Uczyły się rozróżniania takich pojęć jak: termin przydatności do spożycia i data minimalnej trwałości. Wypowiadały się na temat przyczyn wyrzucania żywności, poznały skutki społeczne, ekonomiczne i ekologiczne tego zjawiska oraz sposoby zapobiegania marnotrawstwu. Celem zajęć było podniesienie świadomości uczniów w tym zakresie, bo warto zacząć od siebie i swojego gospodarstwa domowego, tym bardziej, że głód to nadal duży problem społeczny, a żywność - będąca podstawowym dobrem - znajduje się poza zasięgiem wielu ludzi.

Utwory wprowadzające w tematykę spotkania odczytały Antonina Kozyra i Zuzanna Biegańska z kl. 8b, a zajęcia - w ramach realizowanego programu CEO PoczytajMY - przygotowała i przeprowadziła pani Urszula Papierska.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3