Między nami, kobietkami

Między nami, kobietkami

Dorastanie jest jednym z najważniejszych i niejednokrotnie najbardziej burzliwych etapów w życiu każdego młodego człowie...

Kochamy zwierzaki!

Kochamy zwierzaki!

Dnia 24 lutego 2020 roku podsumowana została akcja pomocy podopiecznym kaliskiego schroniska. W ramach obchodów Dnia Zak...

Dzień Języka Ojczystego w klasie 2b i 3c

Dzień Języka Ojczystego w klasie 2b i 3c

Dzień Języka Ojczystego był okazją, by podczas spotkań z uczniami klas 2b i 3c wspólnie docenić jego bogactwo i porozmaw...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy 2b z wychowawczynią panią Olgą Gul oraz z klasy 3a wraz z panią Danutą Trzepacz kontynuują przygodę z „adopcją statku”. Tym razem udało im się nawiązać kontakt z kapitanem  Bogusławem Fryszkowskim, który dowodzi na statku o nazwie Maritime Traffic. Ich „adoptowany” statek to masowiec, czyli taki który przewozi rożne towary luzem. Może to być np. zboże, węgiel, piasek, kamienie, złom, aluminium w proszku, ruda żelaza. 

Statek ma 172 m długości i 27 m szerokości, jego wysokość od dna do najwyższego punktu (anteny na rufie) to nieco ponad 43 m, przy czym gdy jest załadowany, to około 10,5 m znajduje się pod wodą. Na statku jest 24 członków załogi, 23 osoby z Filipin i nasz kapitan, jedyny Polak na pokładzie. Cała załoga między sobą rozmawia w języku tagalog, jest to narodowy język Filipin, natomiast z kapitanem wszyscy mówią po angielsku, który na morzu jest językiem międzynarodowym i powszechnie używanym oraz znanym wszystkim marynarzom.

Obecny ładunek to siarka, którą załadowano w Vancouver w Kanadzie (zachodnie wybrzeże Kanady, na granicy z USA) i transportuje się na Kubę. Uczniowie wiedzą już gdzie popłyną z w następny rejs. Będą śledzić trasę z Kuby do Meksyku a następnie do Kolumbii. W dniu 13 stycznia  2020 roku otrzymali kilka zdjęć z miejsc, które odwiedzili marynarze. Głównie z portu Veracruz w Meksyku, w którym się jeszcze obecnie znajdują.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3