Między nami, kobietkami

Między nami, kobietkami

Dorastanie jest jednym z najważniejszych i niejednokrotnie najbardziej burzliwych etapów w życiu każdego młodego człowie...

Kochamy zwierzaki!

Kochamy zwierzaki!

Dnia 24 lutego 2020 roku podsumowana została akcja pomocy podopiecznym kaliskiego schroniska. W ramach obchodów Dnia Zak...

Dzień Języka Ojczystego w klasie 2b i 3c

Dzień Języka Ojczystego w klasie 2b i 3c

Dzień Języka Ojczystego był okazją, by podczas spotkań z uczniami klas 2b i 3c wspólnie docenić jego bogactwo i porozmaw...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W niedzielę, 12 stycznia 2020 roku, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w zbiórce pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już 28. raz cała Polska zjednoczyła się w szczytnym celu. Tym razem zbierano na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Skupiono się przede wszystkim na takich dziedzinach jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia, aby zakupić najnowocześniejsze  urządzenia dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Uczniowie naszej szkoły akcję rozpoczęli już w czwartek, 9 stycznia, kiedy to na korytarzach z charakterystycznymi, kolorowymi puszkami „Orkiestry” można było spotkać: Julię Kempińską, Amelię Pietrzak i Hannę Kujawę. Mimo, że datki zbierane były głównie wśród uczniów, dziewczęta zebrały tego dnia pokaźną kwotę 675,39 PLN.

W czasie niedzielnej akcji było słonecznie, ale wiał nieprzyjemny wiatr. Nie zważając na te warunki atmosferyczne, już od wczesnych godzin porannych, wolontariusze pełni zapału ruszyli na ulice Kalisza, by z zaangażowaniem zachęcać mieszkańców miasta do wsparcia WOŚP. Około godziny 14.00 w szkolnym sztabie, który mieścił się, podobnie jak w latach ubiegłych, w Centrum Kultury i Sztuki, czekali na uczniów opiekunowie. Tu zliczano i sumowano datki znajdujące się w puszkach. Posegregowane według nominałów pieniądze zostały zawiezione do głównego sztabu WOŚP, który mieścił się w Hali Sportowej „ARENA”. W tym roku w akcji WOŚP wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły. Byli to:

 • Sylwia Banasiewicz,
 • Natalia Olek,
 • Antonina Kozyra,
 • Agata Wilkowska,
 • Kinga Szablewska,
 • Julia Ordziejewska,
 • Julia Manikowska,
 • Nikola Obała,
 • Zuzanna Biegańska,
 • Maja Strejczek,
 • Bartosz Werbiński,
 • Jakub Małota.

Nasza „orkiestrowa” drużyna zebrała łącznie kwotę 4261,60 PLN oraz niewielkie środki w obcych walutach. Jeśli do tego dodamy kwotę uzbieraną w szkole, to łączna suma pieniędzy wyniosła 4936,99 PLN. Brawo! Nad sprawnym przeprowadzeniem akcji czuwali nauczyciele: pani Magdalena Różańska, pani Anna Kucharska – Dajos i pan Maciej Głowacki.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3