Wróżka Fiona w świetlicy

Wróżka Fiona w świetlicy

Przez cały ubiegły tydzień wychowankom świetlicy nr 1 towarzyszył andrzejkowy klimat. Każdego dnia otrzymywali sekretne...

Andrzejkowe „czary mary” w świetlicy

Andrzejkowe „czary mary” w świetlicy

W dniu 29 listopada 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie zajęć poświęconych Andrzejkom. W ciągu tygodn...

Zabawa Andrzejkowa

Zabawa Andrzejkowa

W dniu 28 listopada 2019 roku w godzinach od 17.00 do 20.00 uczniowie klas IV – VIII, na zaproszenie Samorządu Uczniowsk...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 28 listopada 2019 roku w godzinach od 17.00 do 20.00 uczniowie klas IV – VIII, na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego, wzięli udział w dyskotece oraz tradycyjnych wróżbach andrzejkowych. Jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w pokój magii i czarów, gdzie oczekiwali „wróżbici” poubierani w peleryny, kapelusze i inne atrybuty przepowiadaczy przyszłości.  W trakcie wróżb można było poznać swoją przyszłość, imię przyszłego męża lub żony albo przyszłą profesję.

Wróżono z owoców, kartek zapisanych niewidzialnym atramentem, z wylosowanych rekwizytów o symbolicznym znaczeniu, z butów oraz kart do gry. Były też wróżby numerologiczne związane z datą urodzenia danego ucznia i wiele innych tradycyjnych andrzejkowych zabaw. Gdy już oddano się wróżeniu, nadszedł czas na poczęstunek – świeżutkie pączki i pyszne soki, ufundowane przez Radę Rodziców.

Wszystkich uczestników dyskoteki do wspólnej zabawy i tańca zagrzewała rytmiczna muzyka oraz animacja wyświetlana na ekranie. Nie zabrakło oczywiście „belgijki”, która już tradycyjnie musi być odtańczona podczas masowych imprez szkolnych. Dodatkową atrakcją była możliwość zamówienia muzycznej dedykacji dla wybranej osoby. Uczniowie chętnie dedykowali sobie znane i lubiane przeboje.

Zabawa ze wszech miar była udana. Wszyscy doskonale się bawili tym bardziej, że ze strony nauczycieli było zapewnienie, iż na drugi dzień uczestnicy zabawy nie będą na lekcjach wzywani do odpowiedzi ustnych. Kolejną zabawą będzie bal karnawałowy.

Zapraszamy!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3