Wróżka Fiona w świetlicy

Wróżka Fiona w świetlicy

Przez cały ubiegły tydzień wychowankom świetlicy nr 1 towarzyszył andrzejkowy klimat. Każdego dnia otrzymywali sekretne...

Andrzejkowe „czary mary” w świetlicy

Andrzejkowe „czary mary” w świetlicy

W dniu 29 listopada 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie zajęć poświęconych Andrzejkom. W ciągu tygodn...

Zabawa Andrzejkowa

Zabawa Andrzejkowa

W dniu 28 listopada 2019 roku w godzinach od 17.00 do 20.00 uczniowie klas IV – VIII, na zaproszenie Samorządu Uczniowsk...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W poniedziałek, 25 listopada 2019 roku, uczniowie klasy 5b pod opieką wychowawcy, pani Iwony Ignaczak uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu w Sądzie Rejonowym w Kaliszu. Odbyło się ono dzięki uprzejmości wiceprezesa Sądu – pana Michała Włodarka, a zostali na nie zaproszeni także: prokurator Sądu Okręgowego, pan Krzysztof Kowalewski oraz adwokat pan Przemysław Gajda.

Uczniowie obejrzeli salę sądową, w której wysłuchali najważniejszych informacji na temat działalności Sądu Rejonowego, zakresu obowiązków sędziego, adwokata oraz prokuratora. Dowiedzieli się również jak przebiega proces sądowy, jakie są obowiązki asystentów zatrudnionych w Sądzie oraz poznali takie pojęcia, jak: toga, kodeks cywilny, kodeks karny, Konstytucja.

Bardzo ciekawym doświadczeniem dla młodych obywateli było wcielenie się w różne role. Wszyscy mogli poczuć niesamowitą atmosferę siadając w ławie oskarżonych, na miejscu adwokata, prokuratora czy na miejscu sędziego. Dla uczniów klasy 5b poniedziałkowa wycieczka była doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat jednego z ciekawszych zawodów oraz idealnie wpisała się w realizację planu działań wychowawczych.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3