Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany zo...

Wyniki konkursów międzyszkolnych

Wyniki konkursów międzyszkolnych

Wszystkich uczestników konkursów poświęconych patronce naszej szkoły – Marii Konopnickiej – pragniemy poinformować, że w...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W poniedziałek, 25 listopada 2019 roku, uczniowie klasy 5b pod opieką wychowawcy, pani Iwony Ignaczak uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu w Sądzie Rejonowym w Kaliszu. Odbyło się ono dzięki uprzejmości wiceprezesa Sądu – pana Michała Włodarka, a zostali na nie zaproszeni także: prokurator Sądu Okręgowego, pan Krzysztof Kowalewski oraz adwokat pan Przemysław Gajda.

Uczniowie obejrzeli salę sądową, w której wysłuchali najważniejszych informacji na temat działalności Sądu Rejonowego, zakresu obowiązków sędziego, adwokata oraz prokuratora. Dowiedzieli się również jak przebiega proces sądowy, jakie są obowiązki asystentów zatrudnionych w Sądzie oraz poznali takie pojęcia, jak: toga, kodeks cywilny, kodeks karny, Konstytucja.

Bardzo ciekawym doświadczeniem dla młodych obywateli było wcielenie się w różne role. Wszyscy mogli poczuć niesamowitą atmosferę siadając w ławie oskarżonych, na miejscu adwokata, prokuratora czy na miejscu sędziego. Dla uczniów klasy 5b poniedziałkowa wycieczka była doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat jednego z ciekawszych zawodów oraz idealnie wpisała się w realizację planu działań wychowawczych.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3