Wróżka Fiona w świetlicy

Wróżka Fiona w świetlicy

Przez cały ubiegły tydzień wychowankom świetlicy nr 1 towarzyszył andrzejkowy klimat. Każdego dnia otrzymywali sekretne...

Andrzejkowe „czary mary” w świetlicy

Andrzejkowe „czary mary” w świetlicy

W dniu 29 listopada 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie zajęć poświęconych Andrzejkom. W ciągu tygodn...

Zabawa Andrzejkowa

Zabawa Andrzejkowa

W dniu 28 listopada 2019 roku w godzinach od 17.00 do 20.00 uczniowie klas IV – VIII, na zaproszenie Samorządu Uczniowsk...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Na spotkanie z Paddingtonem i innymi misiami zostali zaproszeni do biblioteki uczniowie klas pierwszych w poniedziałek, 25 listopada 2019 roku. Okazją był obchodzony od 2002 roku Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

W czasie wizyty fragmenty książki Michaela Bonda Miś zwany Paddington młodszym koleżankom i kolegom odczytały uczennice klasy 6b – Ania Matusiak i Karolina Sabatowska. W nawiązaniu do przygód bohatera utworu bibliotekarki przygotowały dla dzieci zawody rozgrywane między drużynami Kubusia Puchatka, Misia Yogi, Czarnego Noska oraz Misia Uszatka. Zadania nie były trudne, natomiast dostarczyły uczestnikom, na miarę ich wieku, zarówno emocji związanych z rywalizacją, jak i radości sukcesu. Należało na przykład wyszukać właściwy zestaw śniadaniowy w przygotowanym menu, połączyć kropki, by powstał obrazek, odnaleźć Peru na mapie Ameryki Południowej, wskazać różnice między obrazkami, wykryć „intruza” w szeregu. Za poprawnie i najszybciej wykonane zadania zespoły otrzymywały punkty zliczane na specjalnej tablicy. Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane medalami Przyjaciela Pluszowego Misia.

Podczas spotkania dzieci poznały gatunki żyjących współcześnie niedźwiedzi oraz zwierząt potocznie nazywanych misiami, a także miejsca ich występowania. W bibliotece wyeksponowano książki, których bohaterami są misie i niedźwiedzie, a na tablicy zawieszono gazetkę związaną z tematem.   

Zajęcia w ramach realizowanego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej PoczytajMY przygotowały panie: Agnieszka Kowalewska i Urszula Papierska.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3