Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany zo...

Wyniki konkursów międzyszkolnych

Wyniki konkursów międzyszkolnych

Wszystkich uczestników konkursów poświęconych patronce naszej szkoły – Marii Konopnickiej – pragniemy poinformować, że w...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Na spotkanie z Paddingtonem i innymi misiami zostali zaproszeni do biblioteki uczniowie klas pierwszych w poniedziałek, 25 listopada 2019 roku. Okazją był obchodzony od 2002 roku Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

W czasie wizyty fragmenty książki Michaela Bonda Miś zwany Paddington młodszym koleżankom i kolegom odczytały uczennice klasy 6b – Ania Matusiak i Karolina Sabatowska. W nawiązaniu do przygód bohatera utworu bibliotekarki przygotowały dla dzieci zawody rozgrywane między drużynami Kubusia Puchatka, Misia Yogi, Czarnego Noska oraz Misia Uszatka. Zadania nie były trudne, natomiast dostarczyły uczestnikom, na miarę ich wieku, zarówno emocji związanych z rywalizacją, jak i radości sukcesu. Należało na przykład wyszukać właściwy zestaw śniadaniowy w przygotowanym menu, połączyć kropki, by powstał obrazek, odnaleźć Peru na mapie Ameryki Południowej, wskazać różnice między obrazkami, wykryć „intruza” w szeregu. Za poprawnie i najszybciej wykonane zadania zespoły otrzymywały punkty zliczane na specjalnej tablicy. Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane medalami Przyjaciela Pluszowego Misia.

Podczas spotkania dzieci poznały gatunki żyjących współcześnie niedźwiedzi oraz zwierząt potocznie nazywanych misiami, a także miejsca ich występowania. W bibliotece wyeksponowano książki, których bohaterami są misie i niedźwiedzie, a na tablicy zawieszono gazetkę związaną z tematem.   

Zajęcia w ramach realizowanego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej PoczytajMY przygotowały panie: Agnieszka Kowalewska i Urszula Papierska.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3