Wróżka Fiona w świetlicy

Wróżka Fiona w świetlicy

Przez cały ubiegły tydzień wychowankom świetlicy nr 1 towarzyszył andrzejkowy klimat. Każdego dnia otrzymywali sekretne...

Andrzejkowe „czary mary” w świetlicy

Andrzejkowe „czary mary” w świetlicy

W dniu 29 listopada 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie zajęć poświęconych Andrzejkom. W ciągu tygodn...

Zabawa Andrzejkowa

Zabawa Andrzejkowa

W dniu 28 listopada 2019 roku w godzinach od 17.00 do 20.00 uczniowie klas IV – VIII, na zaproszenie Samorządu Uczniowsk...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 21 listopada 2019 roku wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciach językowych, których przewodnim motywem było święto World Hello Day czyli Światowy Dzień Pozdrowień.

Dzieci dowiedziały się, iż  święto to zostało ustanowione w Stanach Zjednoczonych oraz że obecnie jest ono obchodzone jako Dzień Życzliwości w 180 krajach, w tym również w Polsce. W trakcie obchodów World Hello Day maluchy powtarzały i poznawały nowe zwroty komunikacyjne służące powitaniu, pożegnaniu oraz przekazywaniu pozdrowień w języku angielskim. Ponadto, identyfikowały kraje, z których pochodzą zasłyszane w piosence pozdrowienia i powitania. Emocjonującym akcentem zajęć stała się gra w multimedialne koło fortuny. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach. Ich zadaniem było rozpoznanie języka oraz kraju, z jakiego pochodzi dany zwrot będący hasłem.

Światowy Dzień Pozdrowień i zarazem Dzień Życzliwości stał się doskonałą okazją do podsumowania cyklu zajęć poświęconych dobrym manierom. W ciągu całego tygodnia, wychowankowie świetlicy czytali opowiadania o bon- tonie, poznawali zasady zachowywania się przy stole czy w miejscach publicznych, odgrywali scenki. Rozmawiali również o odmiennościach kulturowych i odmiennym postrzeganiu niektórych zachowań w innych krajach, jak również poznawali znaczenie podchwytliwych określeń dotyczących kindersztuby, takich jak np. „wyjść po angielsku”. W trakcie całego tygodnia poświęconego dobrym manierom był też czas na aktywność plastyczną. Dzieci projektowały ordery życzliwości oraz lepiły naczynia i ozdoby z masy porcelanowej.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3