Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany zo...

Wyniki konkursów międzyszkolnych

Wyniki konkursów międzyszkolnych

Wszystkich uczestników konkursów poświęconych patronce naszej szkoły – Marii Konopnickiej – pragniemy poinformować, że w...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 21 listopada 2019 roku wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciach językowych, których przewodnim motywem było święto World Hello Day czyli Światowy Dzień Pozdrowień.

Dzieci dowiedziały się, iż  święto to zostało ustanowione w Stanach Zjednoczonych oraz że obecnie jest ono obchodzone jako Dzień Życzliwości w 180 krajach, w tym również w Polsce. W trakcie obchodów World Hello Day maluchy powtarzały i poznawały nowe zwroty komunikacyjne służące powitaniu, pożegnaniu oraz przekazywaniu pozdrowień w języku angielskim. Ponadto, identyfikowały kraje, z których pochodzą zasłyszane w piosence pozdrowienia i powitania. Emocjonującym akcentem zajęć stała się gra w multimedialne koło fortuny. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach. Ich zadaniem było rozpoznanie języka oraz kraju, z jakiego pochodzi dany zwrot będący hasłem.

Światowy Dzień Pozdrowień i zarazem Dzień Życzliwości stał się doskonałą okazją do podsumowania cyklu zajęć poświęconych dobrym manierom. W ciągu całego tygodnia, wychowankowie świetlicy czytali opowiadania o bon- tonie, poznawali zasady zachowywania się przy stole czy w miejscach publicznych, odgrywali scenki. Rozmawiali również o odmiennościach kulturowych i odmiennym postrzeganiu niektórych zachowań w innych krajach, jak również poznawali znaczenie podchwytliwych określeń dotyczących kindersztuby, takich jak np. „wyjść po angielsku”. W trakcie całego tygodnia poświęconego dobrym manierom był też czas na aktywność plastyczną. Dzieci projektowały ordery życzliwości oraz lepiły naczynia i ozdoby z masy porcelanowej.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3