Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany zo...

Wyniki konkursów międzyszkolnych

Wyniki konkursów międzyszkolnych

Wszystkich uczestników konkursów poświęconych patronce naszej szkoły – Marii Konopnickiej – pragniemy poinformować, że w...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 21 listopada 2019 roku, wzorem ubiegłych lat, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ponieważ kolorem życzliwości jest żółty, uczniów w tym dniu obowiązywał strój w tym właśnie odcieniu. Jednym z punktów obchodów był konkurs na najliczniej ubraną na żółto klasę. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski przygotował „Drzewo życzliwości”, które ustawiono na dolnym korytarzu a obok na stoliku były dostępne kolorowe liście. Każdy uczeń i nauczyciel mógł na dowolnym liściu zapisać coś miłego dla wybranej osoby (życzenia, pozdrowienia, komplement) i przyczepić na drzewie. Szybko okryło się ono różnymi miłymi wpisami.

Ważnym punktem Dnia Życzliwości i Pozdrowień była akcja „PODARUJ WIERSZ”. Polegała ona na przepisaniu wiersza lub jego fragmentów (spośród wcześniej przygotowanych) na specjalnym arkuszu papeterii oraz obdarowaniu tym dziełem wybranej osoby. Ponadto, w klasach I - IV odczytywano wskazane przez szkolnych bibliotekarzy fragmenty literatury tematycznie związanej z kształtowaniem postaw życzliwości i szacunku. Najmłodsi czytali Kubusiową lekcję życzliwości, w klasach drugich prezentowano utwory M. Widmark i E. Dziubak – Tyczka w Krainie Szczęścia, Dom, który się przebudził oraz Długa wędrówka, w klasach trzecich Uniwersytet Wszystko Moje - F. Silei   (3a i 3c) oraz Banda Czarnej Frotte - J. Bednarek  (3b). Czwartoklasiści czytali Mój dziadek był drzewem czereśniowym - A. Nanetti.

Kolejne działania w ramach obchodzonego święta odbywały się w salach lekcyjnych. I tak klasy: 4a, 6a, 6b, 6c i 7a na lekcjach z wychowawcą opracowywały Kodeks Ucznia Życzliwego. Wyniki tych prac zaprezentowano w formie plakatów, które zostały wyeksponowane na głównym korytarzu obok „Drzewa życzliwości”. Ich lektura była naprawdę imponująca. Uczniowie precyzyjnie potrafili zdefiniować człowieka życzliwego wymieniając jego wszelkie cnoty.

W ramach innych działań przygotowywano graficzny projekt Orderu Życzliwości. Zajęła się tym klasa 7b w na lekcji informatyki. Powstało wiele interesujących propozycji. Najciekawszy posłuży do wykonania prawdziwego orderu, którym zostaną uhonorowani najbardziej życzliwi uczniowie wybrani w wyborach klasowych. Ogłoszenie wyróżnionych nastąpi podczas szkolnych Mikołajek.

Pośród wielu zadań jakie wykonywali tego dnia uczniowie, Samorząd Uczniowski podjął się żmudnej oceny procentowego udział uczniów ubranych na żółto w poszczególnych klasach. W 89% na żółto ubrała się klasa 7b, następnie 3c i 5b (po 88%), 1c i 6a (po 87,5%), 2b (70%) i 3b (68%). Pozostałe klasy niemal w połowie „były żółte”. Szkoła tego dnia prezentowała się naprawdę wyjątkowo. Żółty kolor przeplatany był uśmiechami, uprzejmościami i wyjątkowo miłą atmosferą.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3