Wróżka Fiona w świetlicy

Wróżka Fiona w świetlicy

Przez cały ubiegły tydzień wychowankom świetlicy nr 1 towarzyszył andrzejkowy klimat. Każdego dnia otrzymywali sekretne...

Andrzejkowe „czary mary” w świetlicy

Andrzejkowe „czary mary” w świetlicy

W dniu 29 listopada 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie zajęć poświęconych Andrzejkom. W ciągu tygodn...

Zabawa Andrzejkowa

Zabawa Andrzejkowa

W dniu 28 listopada 2019 roku w godzinach od 17.00 do 20.00 uczniowie klas IV – VIII, na zaproszenie Samorządu Uczniowsk...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 21 listopada 2019 roku, wzorem ubiegłych lat, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ponieważ kolorem życzliwości jest żółty, uczniów w tym dniu obowiązywał strój w tym właśnie odcieniu. Jednym z punktów obchodów był konkurs na najliczniej ubraną na żółto klasę. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski przygotował „Drzewo życzliwości”, które ustawiono na dolnym korytarzu a obok na stoliku były dostępne kolorowe liście. Każdy uczeń i nauczyciel mógł na dowolnym liściu zapisać coś miłego dla wybranej osoby (życzenia, pozdrowienia, komplement) i przyczepić na drzewie. Szybko okryło się ono różnymi miłymi wpisami.

Ważnym punktem Dnia Życzliwości i Pozdrowień była akcja „PODARUJ WIERSZ”. Polegała ona na przepisaniu wiersza lub jego fragmentów (spośród wcześniej przygotowanych) na specjalnym arkuszu papeterii oraz obdarowaniu tym dziełem wybranej osoby. Ponadto, w klasach I - IV odczytywano wskazane przez szkolnych bibliotekarzy fragmenty literatury tematycznie związanej z kształtowaniem postaw życzliwości i szacunku. Najmłodsi czytali Kubusiową lekcję życzliwości, w klasach drugich prezentowano utwory M. Widmark i E. Dziubak – Tyczka w Krainie Szczęścia, Dom, który się przebudził oraz Długa wędrówka, w klasach trzecich Uniwersytet Wszystko Moje - F. Silei   (3a i 3c) oraz Banda Czarnej Frotte - J. Bednarek  (3b). Czwartoklasiści czytali Mój dziadek był drzewem czereśniowym - A. Nanetti.

Kolejne działania w ramach obchodzonego święta odbywały się w salach lekcyjnych. I tak klasy: 4a, 6a, 6b, 6c i 7a na lekcjach z wychowawcą opracowywały Kodeks Ucznia Życzliwego. Wyniki tych prac zaprezentowano w formie plakatów, które zostały wyeksponowane na głównym korytarzu obok „Drzewa życzliwości”. Ich lektura była naprawdę imponująca. Uczniowie precyzyjnie potrafili zdefiniować człowieka życzliwego wymieniając jego wszelkie cnoty.

W ramach innych działań przygotowywano graficzny projekt Orderu Życzliwości. Zajęła się tym klasa 7b w na lekcji informatyki. Powstało wiele interesujących propozycji. Najciekawszy posłuży do wykonania prawdziwego orderu, którym zostaną uhonorowani najbardziej życzliwi uczniowie wybrani w wyborach klasowych. Ogłoszenie wyróżnionych nastąpi podczas szkolnych Mikołajek.

Pośród wielu zadań jakie wykonywali tego dnia uczniowie, Samorząd Uczniowski podjął się żmudnej oceny procentowego udział uczniów ubranych na żółto w poszczególnych klasach. W 89% na żółto ubrała się klasa 7b, następnie 3c i 5b (po 88%), 1c i 6a (po 87,5%), 2b (70%) i 3b (68%). Pozostałe klasy niemal w połowie „były żółte”. Szkoła tego dnia prezentowała się naprawdę wyjątkowo. Żółty kolor przeplatany był uśmiechami, uprzejmościami i wyjątkowo miłą atmosferą.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3