Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II – regulamin. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż u...

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Dyrektor oraz nauczyciele zapraszają na konsultacje odbywające się na terenie szkoły w dniach od 8 do 10 czerwca. Należy...

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Wzorem ubiegłego roku, w ostatnim tygodniu października, w naszej szkole Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję „XYZ – Starsi młodszym”. Ideą tego przedsięwzięcia było propagowanie wśród uczniów wartościowych form spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie zainteresowań, talentów i pasji. W tym roku postanowiliśmy nieco zmienić formułę akcji. O swoich pasjach i zainteresowaniach opowiadali tym razem nie uczniowie najstarszych klas, lecz nauczyciele. W roli propagatorów pasji wystąpili pani Anna Gorzkiewicz, pan Karol Wilczyński i pan Paweł Zawadzki.

W dniu 29 października 2019 roku pan Paweł Zawadzki „zarażał” klasę 6a bieganiem i kolarstwem szosowym. Przedstawił korzyści wynikające z uprawiania sportu, omówił zasady ważne przy doborze intensywności treningów oraz sprzętu sportowego. Uczniów szczególnie zaciekawiły zasady rywalizacji i punktowania podczas zawodów triathlonowych, dowiedzieli się także jaki jest terminarz imprez kolarskich i biegowych w naszym regionie.

Dwa dni później, 31 października 2019 roku, pan Karol Wilczyński kontynuował tematykę sportową w klasie 8b. Przedstawiał zdrowotne aspekty aktywności ruchowej. Sporo uwagi poświęcił też racjonalnemu – bezpiecznemu uprawianiu sportu. Zbyt duży wysiłek, przekraczający nasze możliwości, może bowiem stać się zagrożeniem. Pan Wilczyński szczególną uwagę skupił na zajęciach sportowych na siłowni, bo te są obecnie szczególnie popularne wśród młodzieży, przedstawił działania poszczególnych urządzeń będących na wyposażeniu siłowni oraz zaprezentował jakie partie mięśni można ćwiczyć na tych urządzeniach.

Pani Anna Gorzkiewicz w czwartek, 31 października, w klasie 6c dzieliła się pasją gry w tenisa ziemnego oraz zainteresowaniem modą. Przedstawiała zasady gry, techniki serwów i uderzeń tenisowych, prezentowała różne rodzaje rakiet, piłeczek i strojów tenisistów. W drugiej części spotkania omówiła najnowsze trendy w modzie. Jak się ubierać tanio i atrakcyjnie? To pytanie często nas nurtuje. Gdzie się ubierać i jaki styl ubierania sobie wybrać, to trudne zadanie dla każdego, więc warto było usłyszeć parę zasad i cennych wskazówek.

Tegoroczną akcję „XYZ – starsi młodszym” należy uznać za bardzo udaną. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat możliwych aktywności, a także odkryli pasje swoich nauczycieli i dowiedzieli się w jaki sposób spędzają czas po zajęciach w szkole.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3