Szkolne Zaduszki

Szkolne Zaduszki

W poniedziałek, 4 listopada 2019 roku, odbyła się uroczystość poświęcona pamięci naszych bliskich zmarłych - Szkolne Zad...

XYZ - Starsi młodszym

XYZ - Starsi młodszym

Wzorem ubiegłego roku, w ostatnim tygodniu października, w naszej szkole Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję „XYZ –...

Akcja „Szkoła pamięta”

Akcja „Szkoła pamięta”

W przededniu Wszystkich Świętych w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Nie tylko o swoich bliskich ale również tych,...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 21 października 2019 roku uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawczyni, pani Olgi Gul, zostali zaproszeni do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej mieszczącej się przy ulicy Południowej 61 w Kaliszu.

Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznych: „Kodowanie – nauka poprzez zabawę”, realizowanej przez panią Olgę Gul oraz „Z czytaniem i programowaniem za pan brat”, prowadzonej przez panią Różę Pomiecińską – pracownika biblioteki. Celem tego spotkania było uczenie dzieci logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych im problemów oraz doskonalenie umiejętności pracy zespołowej, tak ważnej we współczesnej edukacji.

Na początku spotkania pani Róża stworzyła z dziećmi pajęczynę przyjaźni i kontrakt zasad. Następnie rozmawiano o ulubionych zwierzątkach, nazywano obrazki i rozwiązywano zagadki oraz słuchano czytanych opowiadań o zwierzętach. Dzieci, pracując w grupach, wzięły również udział w grze, która polegała na „wyrzuceniu” jak największej liczby oczek na kostce w celu ustawienia dużej liczby zwierząt (obrazków), tak aby zdobyć więcej pól od przeciwnika.

Na koniec dzieci wraz z wychowawczynią zaprosiły panią Różę do szkoły na zajęcia z kodowania.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3