Szkolne Zaduszki

Szkolne Zaduszki

W poniedziałek, 4 listopada 2019 roku, odbyła się uroczystość poświęcona pamięci naszych bliskich zmarłych - Szkolne Zad...

XYZ - Starsi młodszym

XYZ - Starsi młodszym

Wzorem ubiegłego roku, w ostatnim tygodniu października, w naszej szkole Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję „XYZ –...

Akcja „Szkoła pamięta”

Akcja „Szkoła pamięta”

W przededniu Wszystkich Świętych w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Nie tylko o swoich bliskich ale również tych,...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniach od 7 do 18 października 2019 roku w ramach międzynarodowego programu AIESEC Global Volounteer gościliśmy w naszej szkole kolejnych studentów z Turcji i Sri Lanki. Przez ostatnie dwa tygodnie zajęcia prowadzili: Ismail Furkan Güfer oraz Shanki Hasanika Kallapatha Withanage.

Furkan, student dwóch kierunków – języka niemieckiego oraz literatury, dzielił się wiedzą dotyczącą nie tylko swojego kraju, ale również angażował uczniów w poszukiwanie rozwiązań, które pomogą zwalczać nierówności społeczne. Shanki, studentka literatury angielskiej, psychologii i lingwistyki, opowiadała o odmiennej kulturze i zwyczajach na Sri Lance, a także uczyła narodowych tańców.

Ponadto, uczniowie spędzający czas w świetlicy szkolnej mieli okazję poznać typowe gry i zabawy oraz nauczyć się nowych zagadnień z leksyki języka angielskiego. Poprzez takie działania wszyscy stosowali język angielski w sytuacjach życia codziennego.

Była to już ostatnia wizyta obcokrajowców w ramach tegorocznego programu AIESEC. Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów, którzy z ogromnym sercem zaangażowali się w uatrakcyjnienie czasu spędzonego przez studentów w Kaliszu, jak również stworzyli im komfortowe warunki pobytu.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3