Wizyta Shanki i Furkana

Wizyta Shanki i Furkana

W dniach od 7 do 18 października 2019 roku w ramach międzynarodowego programu AIESEC Global Volounteer gościliśmy w nasz...

Warsztaty z resuscytacji w klasie 5b

Warsztaty z resuscytacji w klasie 5b

W dniu 16 października 2019 roku uczniowie klasy 5b pod opieką wychowawcy, pani Iwony Ignaczak, uczestniczyli w 2-godzin...

Bicie rekordu w resuscytacji

Bicie rekordu w resuscytacji

W środę, 16 października 2019 roku, po raz kolejny przystąpiliśmy do próby bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – odd...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniach 25-27 września 2019 roku młodzież naszej szkoły, w ramach akcji BohaterON - włącz historię!, pisała kartki do żyjących uczestników powstania warszawskiego. Kampania miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie tych osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie i życie, stały się wzorami do naśladowania.

Udział w projekcie pozwolił uczniom klas 7a, 7b, 8a i 8b poznać nie tylko historię powstania warszawskiego,  ale również  osobiście wyrazić  swój  szacunek, podziw i wdzięczność powstańcom za ich trud,  ofiarność i  odwagę  w walce o wolną Ojczyznę. Zamieszczone na stronie https://bohateron.pl/wyslij-kartke/powstancy/ biogramy umożliwiają zapoznanie się z sylwetkami osób, do których adresowane są kartki. 

Powstanie warszawskie było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom, a na kartach historii zapisało się jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących  polską tożsamość. Niestety, wśród  kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika, a ostatni Powstańcy odchodzą od nas na wieczną wartę.

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję. Wypisane przez Was kartki zostały wysłane we wspólnej paczce do Fundacji  Sensoria, która przekaże je adresatom.  Liczymy na to, że każda z nich dostarczy odbiorcy wielu wzruszeń i radości. Akcję koordynowała pani Urszula Papierska, a przeprowadziła ją we współpracy z nauczycielką historii, panią Wiolettą Janiszewską.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3