Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II – regulamin. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż u...

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Dyrektor oraz nauczyciele zapraszają na konsultacje odbywające się na terenie szkoły w dniach od 8 do 10 czerwca. Należy...

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W piątek, 27 września 2019 roku, obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Bibliotekarki, pani Agnieszka Kowalewska i pani Urszula Papierska, zaplanowały spotkania czytelnicze dla uczniów poszczególnych klas, zrealizowane w dużej mierze dzięki zaangażowaniu wychowawców klas, nauczycieli języka polskiego i uczniów, którzy wcielili się w rolę lektorów.

Obchody Dnia Głośnego Czytania były dobrą okazją do promocji książek dla dzieci i młodzieży, będących w zasobach bibliotece szkolnej. Dla najmłodszych słuchaczy wybrano drugą część uwielbianego przez dzieci „Gangu Słodziaków”. Uczniowie z klasy 4a wysłuchali fragmentu książki pt. „Uniwersytet Wszystko Moje” Silei Fabrizio, który odczytała dla nich pani Ewa Fiechowska. Uczniowie z klasy 5a wysłuchali rozdziału książki „Mój przyjaciel szejk w Stureby”  Ulfa Starka. Natomiast w klasie 5b przytoczono fragment „Domu ośmiu tajemnic” Liliany Bardijewskiej. Pani Małgorzata Jackowska przeczytała swoim wychowankom z klasy 5c fragment dowcipnego „Poradnika dla smoków” Laurecce Yep. Rozdział książki Hanny Ożogowskiej „Chłopak na opak” wybrano dla uczniów klasy 6a, dla 6b przygotowano zaś fragment „Tajemnicy zielonej pieczęci” tej samej autorki, natomiast dla 6c „Księgi Urwisów” Edmunda Niziurskiego. Siódmoklasiści zapoznali się z książką „Wspaniała Gilly” Katherine Peterson, a ósmoklasistom dedykowano „Pamiętniki Adama i Ewy” Marka Twaina.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września. Najważniejszymi odbiorcami tego święta są dzieci, ponieważ czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3