Wizyta Shanki i Furkana

Wizyta Shanki i Furkana

W dniach od 7 do 18 października 2019 roku w ramach międzynarodowego programu AIESEC Global Volounteer gościliśmy w nasz...

Warsztaty z resuscytacji w klasie 5b

Warsztaty z resuscytacji w klasie 5b

W dniu 16 października 2019 roku uczniowie klasy 5b pod opieką wychowawcy, pani Iwony Ignaczak, uczestniczyli w 2-godzin...

Bicie rekordu w resuscytacji

Bicie rekordu w resuscytacji

W środę, 16 października 2019 roku, po raz kolejny przystąpiliśmy do próby bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – odd...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 20 września 2019 roku, jak co roku, włączyliśmy się w akcję Sprzątanie Świata - Fundacji Nasza Ziemia. Celem tegorocznej edycji organizowanej pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy” było zwrócenie uwagi na kwestie świadomych zakupów i stosowanie w życiu codziennym zasad filozofii Zero Waste. Równie ważna jak śmiecenie i sprzątanie jest zmiana naszych indywidualnych nawyków na te bardziej przyjazne środowisku, na przykład poprzez rezygnację z jednorazowych opakowań plastikowych.

Na drugiej, trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie klasy 5b, 6a, 6b, 7a, 7b i 8a wraz z nauczycielami udali się w teren, czyli na ulice i place Zagorzynka, gdzie zbierali śmieci  do specjalnie przeznaczonych do tego celu worków: żółtych – na plastik, metale i opakowania wielowymiarowe, niebieskich – na papier, zielonych – na szkło, czarnych – na odpady zmieszane. W tym roku każda klasa miała wyznaczony własny rejon do sprzątania po to, aby nie pominąć żadnego miejsca w dzielnicy.

Nauczycielami  bezpośrednio nadzorującymi sprzątanie byli: pan Edmund Symanowicz, pani Anna Magdzińska, pani Kamila Kulpa, pani Małgorzata Jackowska, pan Mateusz Łańduch i pan Karol Wilczyński. Dokumentację zdjęciową powierzono Jakubowi Małocie z kl. 8b. Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie i koordynowanie akcji byli: pani Magdalena Różańska i pan Maciej Głowacki.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3