Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II – regulamin. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż u...

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Dyrektor oraz nauczyciele zapraszają na konsultacje odbywające się na terenie szkoły w dniach od 8 do 10 czerwca. Należy...

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 20 września 2019 roku, jak co roku, włączyliśmy się w akcję Sprzątanie Świata - Fundacji Nasza Ziemia. Celem tegorocznej edycji organizowanej pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy” było zwrócenie uwagi na kwestie świadomych zakupów i stosowanie w życiu codziennym zasad filozofii Zero Waste. Równie ważna jak śmiecenie i sprzątanie jest zmiana naszych indywidualnych nawyków na te bardziej przyjazne środowisku, na przykład poprzez rezygnację z jednorazowych opakowań plastikowych.

Na drugiej, trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie klasy 5b, 6a, 6b, 7a, 7b i 8a wraz z nauczycielami udali się w teren, czyli na ulice i place Zagorzynka, gdzie zbierali śmieci  do specjalnie przeznaczonych do tego celu worków: żółtych – na plastik, metale i opakowania wielowymiarowe, niebieskich – na papier, zielonych – na szkło, czarnych – na odpady zmieszane. W tym roku każda klasa miała wyznaczony własny rejon do sprzątania po to, aby nie pominąć żadnego miejsca w dzielnicy.

Nauczycielami  bezpośrednio nadzorującymi sprzątanie byli: pan Edmund Symanowicz, pani Anna Magdzińska, pani Kamila Kulpa, pani Małgorzata Jackowska, pan Mateusz Łańduch i pan Karol Wilczyński. Dokumentację zdjęciową powierzono Jakubowi Małocie z kl. 8b. Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie i koordynowanie akcji byli: pani Magdalena Różańska i pan Maciej Głowacki.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3