Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II – regulamin. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż u...

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Dyrektor oraz nauczyciele zapraszają na konsultacje odbywające się na terenie szkoły w dniach od 8 do 10 czerwca. Należy...

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Przez ostatnie dwa tygodnie, od 9 do 20 września 2019 roku, gościliśmy w naszej szkole studentów z Turcji i Sri Lanki w ramach programu „Global Volunteer”, realizowanego we współpracy z AIESEC - międzynarodową organizacją studencką, Komitet Lokalny w Poznaniu. 23-letni Serhat Karahan (Turcja) i 21-letnia Dinushi Prabuddhika Mannaperuma (Sri Lanka) wzbogacili naszym uczniom codzienną naukę prezentując fakty na temat swoich krajów i, tak bardzo odmiennej od naszej, kultury.

Podczas pobytu uczestniczyli w lekcjach uczniów klas III - VIII, którym pokazywali przygotowane przez siebie prezentacje, filmy i zdjęcia z rodzinnych stron. Nasi wychowankowie mieli okazję nie tylko posłuchać opowieści na temat codziennego życia, religii, tradycyjnych potraw czy obyczajów, lecz również obejrzeć wykonanie typowych dla tych państw pieśni i tańców. Drugi tydzień wizyty przebiegał pod hasłem „Myśl globalnie – działaj lokalnie”. Ten niezwykle istotny obecnie temat miał zaangażować uczniów w poszukiwanie rozwiązań, które pomogą zwalczyć nierówności społeczne, ubóstwo czy też przyczynią się do poprawy jakości naszego życia poprzez postawę „eco-friendly” (przyjazną środowisku). Prezentowane treści stały się okazją do dyskusji i wypracowania pomysłów dotyczących działań lokalnych.

Wizyta stała się również wspaniałą atrakcją dla wychowanków świetlicy. Wspólne gry i zabawy wzbogaciły słownictwo naszych najmłodszych pociech. Ponadto, obcując z zupełnie odległą kulturą nasi podopieczni mieli okazję kształcić poczucie tolerancji względem osób odmiennego koloru skóry czy wyznania.

Wszyscy uczniowie z wielką radością i zaciekawieniem wsłuchiwali się w każde słowo, bowiem równie ważnym aspektem tej wizyty było ćwiczenie umiejętności zastosowania języka angielskiego w sytuacjach życia codziennego.  Bardzo chętni zadawali naszym gościom pytania, służyli im pomocą w poruszaniu się po szkole, a także umilali czas podczas przerw.

Była to pierwsza z serii trzech wizyt w ramach tegorocznego programu AIESEC. W kolejnych tygodniach będziemy gościć rodaków Serhata i Dinushi, jak również przedstawicielkę Filipin. Mamy nadzieję na podobne emocje i dużo pozytywnych wrażeń.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3