Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II – regulamin. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż u...

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Dyrektor oraz nauczyciele zapraszają na konsultacje odbywające się na terenie szkoły w dniach od 8 do 10 czerwca. Należy...

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 17 września 2019 roku uczniowie klasy 8b wzięli udział w zajęciach profilaktycznych w ramach programu „DEBATA”, rekomendowanego przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii.  Program miał na celu zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy abstynencji.

Zajęcia trwały trzy godziny lekcyjne, a w ich trakcie uczniowie zdobyli wiedzę o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych oraz o prowadzeniu zdrowego stylu życia. Zostali praktycznie przygotowani do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych.

W Debacie wykorzystano metody interaktywne odwołujące się do dialogu motywującego. Wśród nich znalazły się m.in.: sondaż, którego celem było modyfikowanie przekonań normatywnych, przekaz wiedzy na temat alkoholu etylowego i historii jego używania, „burza mózgów” na temat korzyści i szkód związanych z używaniem alkoholu, której celem była zmiana stereotypów oraz zweryfikowanie mitów związanych z alkoholem,  proste scenki dramowe ilustrujące negatywne konsekwencje związane z piciem alkoholu, a także zabawy dydaktyczne.

W trakcie zajęć przewidziano też czas na zadawanie pytań dotyczących problemów alkoholowych. Zajęcia prowadził pan Piotr Szaszkiewicz z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3