Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany zo...

Wyniki konkursów międzyszkolnych

Wyniki konkursów międzyszkolnych

Wszystkich uczestników konkursów poświęconych patronce naszej szkoły – Marii Konopnickiej – pragniemy poinformować, że w...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Zakończenie roku szkolnego, które odbyło się 19 czerwca 2019 roku, było szczególnie uroczyste, bowiem ze szkołą żegnali się ósmoklasiści i uczniowie klas trzecich gimnazjalnych. Przedstawili oni program artystyczny, w którym potwierdzili swoje liczne umiejętności oraz zapewnili, że pozostawią po sobie wiele miłych wspomnień.

Wśród zaproszonych gości byli: pani Irena Sawicka – skarbnik miasta Kalisza, ksiądz prałat Robert Lewandowski – proboszcz parafii Narodzenia NMP, pani Elżbieta Stadtmüller – prezes Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz, pan Andrzej Zmyślony – publicysta i literat, pani Agnieszka Banasiak – przewodnicząca Rady Osiedla Zagorzynek, pani Kinga Obała  - przewodnicząca Rady Rodziców, pan Tomasz Kasik – wiceprzewodniczący Rady Rodziców i pani Justyna Fułek – sekretarz Rady Rodziców. Szczególnie ważnym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów ślubowania na sztandar szkoły. Po podsumowaniu przez panią dyrektor, Beatę Prus, roku szkolnego i przypomnieniu licznych sukcesów, w tym wysokich wyników egzaminów zewnętrznych doszło do najbardziej oczekiwanego momentu, tj. wręczenia nagród za bardzo dobre wyniki w nauce.

 

W tym roku szkolnym najwyższe wyróżnienie, czyli tytuł Złotej siódemki otrzymali:

 • Daria Biegańska, kl. IIIB
 • Jakub Czajkowski, kl. IIIC
 • Wojciech Królikowski, kl. IIIC
 • Tymoteusz Ostrowski, kl. IIIC
 • Michał Piechota, kl. IIIC
 • Szymon Piotrowski, kl. IIIC
 • Anna Wielgocka, kl. IIID

Oprócz wyróżnień dla uczniów, również rodzicom wręczono listy gratulacyjne. Wszystkie nagrody książkowe dla wyróżnionych ósmoklasistów i uczniów klas trzecich (łącznie nagrodzono 107 osób) ufundowane zostały przez Radę Osiedla Zagorzynek oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10. Wśród fundatorów była również Szkoła Języków Obcych PROFI Lingua sponsor nagrody dla uczennicy kl. 8a, Julii Ratajczak i ucznia klasy IIIA, Jana Wychowałka, za systematyczne postępy w nauce w ciągu całego etapu edukacyjnego. Nagrodzeni zostali także sportowcy, którzy w ciągu wszystkich lat nauki godnie reprezentowali szkołę, odnosząc liczne sukcesy:

 • Jakub Kałajak, kl. 8c
 • Wojciech Kubaszewski, kl. 8c
 • Bartłomiej Kustroń, kl. 8c
 • Jakub Szmaja, kl. 8c
 • Bartosz Kaczmarek, kl. 8c
 • Piotr Dudek, kl. 8c
 • Beniamin Jędrzejewski, kl. 8c
 • Adam Banasiak, kl. 8c
 • Agata Światkowska, kl. IIIA
 • Laura Ulatowska, kl. IIIA
 • Nicole Szurmińska, kl. IIIA
 • Aleksandra Krótkiewicz, kl. IIIB
 • Wiktor Krążyński, kl. IIIB
 • Szymon Wojtaszek, kl. IIIB
 • Michał Kluszczyński, kl. IIIB
 • Aleksandra Bartosik, kl. IIIC
 • Alicja Banasiak, kl. IIIC
 • Krzesimir Giętka, kl. IIIC
 • Kamil Zakrzewski, kl. IIIC
 • Tobiasz Wróblewski, kl. IIIC
 • Michał Pawlak, kl. IIIC
 • Weronika Holenc, kl. IIID

Kolejne nagrody otrzymali uczniowie, którzy aktywnie pracowali w Samorządzie Uczniowskim:

 • Jan Wasilkowski, kl. IIIA
 • Karolina Klemczak, kl. IIIB
 • Łucja Żłobińska, kl. 8b
 • Wiktor Krawczyński, kl. IIIA

członkowie pocztu sztandarowego:

 • Jakub Jakubczak, kl. IIIA
 • Jan Wasilkowski, kl. IIIA

uczniowie, którzy dbali o sprawne działanie sprzętu nagłaśniającego w czasie imprez organizowanych na terenie szkoły:

 • Wiktor Krawczyński, kl. IIIA
 • Jan Wasilkowski, kl. IIIA.

Podczas uroczystości wyróżniono również laureatów konkursów:

 • laureata Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego oraz finalistę Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego – Jakuba Czajkowskiego z klasy IIIC, którego do konkursów przygotowali pani Małgorzata Brzeziańska, pani Beata Gościniak i pan Maciej Gramza
 • finalistę Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – Michała Piechotę z klasy IIIC, którego do konkursów przygotowała pani Beata Gościniak.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego stała się okazją do złożenia podziękowań rodzicom. Z rąk pani dyrektor, Beaty Prus, podziękowania odebrali organizatorzy balu gimnazjalnego i balu ósmoklasisty. Po zakończonej uroczystości wszyscy uczniowie udali się do sal lekcyjnych, gdzie odebrali z rąk wychowawców świadectwa.


Życzymy udanych wakacji i trzymamy kciuki za wszystkich naszych

Absolwentów, aby dostali się do wymarzonych szkół!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3