Zebraliśmy korki dla Julki

Zebraliśmy korki dla Julki

W dniu 12 czerwca 2019 roku zakończyliśmy akcję zbierania plastikowych zakrętek dla 11 - letniej Julii Domagały, chorej...

Mali ratownicy z klasy 2b

Mali ratownicy z klasy 2b

W środę, 12 czerwca 2019 roku, na zaproszenie wychowawcy pani Ewy Pszczoły, uczniów klasy 2b odwiedził pan Bartosz Biela...

Stypendium im. Św. Jana Pawła II

Stypendium im. Św. Jana Pawła II

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż uczniowie pragnący ubiegać się o stypendium Miasta Kalisza im....

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 10 czerwca 2019 roku uczniowie klas 1c i 2b, pod kierunkiem pani Ewy Wrony, uczestniczyli w lekcji języka angielskiego, której motywem przewodnim było przyjęcie urodzinowe. Okazją do zorganizowania zajęć o tej tematyce były uroczyste obchody 93. urodzin brytyjskiej królowej Elżbiety II, które odbywały się 8 czerwca w Londynie.

Dzieci dowiedziały się, że królowa Elżbieta II świętuje swoje urodziny aż dwa razy w roku, bo tak naprawdę urodziła się 21 kwietnia. Królowa, jej rodzina i  mieszkańcy Wielkiej Brytanii świętują ten wyjątkowy dzień również w drugą sobotę czerwca. Wtedy urodziny monarchini przybierają charakter uroczystości państwowej. Zwyczaj podwójnych obchodów narodził się z obaw, że w kwietniu może panować niesprzyjająca przyjęciom pogoda. Z tego powodu zdecydowano o przełożeniu  uroczystości na przełom wiosny i lata. Zatem, zgodnie z tradycją, co roku przez ulice Londynu przechodzi defilada znana jako Trooping the Colour. Biorą w niej udział żołnierze na koniach oraz setki tysięcy Brytyjczyków, którzy wspólnie z królową celebrują jej święto. 

W trakcie lekcji dzieci zorganizowały przyjęcie urodzinowe, przygotowały śmieszne stroje i przebrania, które przyczyniły się do zbudowania uroczystego nastroju i wesołej atmosfery. Bawiąc się, utrwaliły angielskie nazwy produktów spożywczych, ubrań, zabawek i zwierząt. Przygotowały również piękne laurki, życząc królowej Elżbiecie II 200 lat.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3