Zakończenie roku szkolnego 2020

Zakończenie roku szkolnego 2020

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w niczym nie przypominało poprzednich. Uczniowie po kilku miesiącach nauki zdalnej...

Mistrzowie Powiatu WLC

Mistrzowie Powiatu WLC

Tegoroczna – V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników – już z założenia miała się zakończyć na eta...

Nakrętki dla Ksawerego

Nakrętki dla Ksawerego

Członkowie szkolnego Koła PCK wraz z panią Małgorzatą Jackowską w dniu 22 czerwca 2020 roku podsumowali trwającą od wrze...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 10 czerwca 2019 roku uczniowie klas 1c i 2b, pod kierunkiem pani Ewy Wrony, uczestniczyli w lekcji języka angielskiego, której motywem przewodnim było przyjęcie urodzinowe. Okazją do zorganizowania zajęć o tej tematyce były uroczyste obchody 93. urodzin brytyjskiej królowej Elżbiety II, które odbywały się 8 czerwca w Londynie.

Dzieci dowiedziały się, że królowa Elżbieta II świętuje swoje urodziny aż dwa razy w roku, bo tak naprawdę urodziła się 21 kwietnia. Królowa, jej rodzina i  mieszkańcy Wielkiej Brytanii świętują ten wyjątkowy dzień również w drugą sobotę czerwca. Wtedy urodziny monarchini przybierają charakter uroczystości państwowej. Zwyczaj podwójnych obchodów narodził się z obaw, że w kwietniu może panować niesprzyjająca przyjęciom pogoda. Z tego powodu zdecydowano o przełożeniu  uroczystości na przełom wiosny i lata. Zatem, zgodnie z tradycją, co roku przez ulice Londynu przechodzi defilada znana jako Trooping the Colour. Biorą w niej udział żołnierze na koniach oraz setki tysięcy Brytyjczyków, którzy wspólnie z królową celebrują jej święto. 

W trakcie lekcji dzieci zorganizowały przyjęcie urodzinowe, przygotowały śmieszne stroje i przebrania, które przyczyniły się do zbudowania uroczystego nastroju i wesołej atmosfery. Bawiąc się, utrwaliły angielskie nazwy produktów spożywczych, ubrań, zabawek i zwierząt. Przygotowały również piękne laurki, życząc królowej Elżbiecie II 200 lat.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3