Zakończenie roku szkolnego 2020

Zakończenie roku szkolnego 2020

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w niczym nie przypominało poprzednich. Uczniowie po kilku miesiącach nauki zdalnej...

Mistrzowie Powiatu WLC

Mistrzowie Powiatu WLC

Tegoroczna – V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników – już z założenia miała się zakończyć na eta...

Nakrętki dla Ksawerego

Nakrętki dla Ksawerego

Członkowie szkolnego Koła PCK wraz z panią Małgorzatą Jackowską w dniu 22 czerwca 2020 roku podsumowali trwającą od wrze...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytam. Tym razem odbyła się ona 7 czerwca 2019 roku. Organizatorem tego skierowanego do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół w Polsce i za granicą przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Główne założenia to: pokazanie większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży, promocja czytania i książek wśród uczniów, podkreślenie konieczności tworzenia warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury.

Przedsięwzięcie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem przez naszych uczniów i nauczycieli. Klasy 1b, 2b, 3a, 5a i 5b odpowiedziały na  propozycję bibliotekarzy i spotkały się z nimi w salach. Rozmawiano o książkach i czytelnictwie, proponowano ciekawą literaturę. W czasie trwania imprezy uczestnicy czytali własne lektury lub przygotowane przez bibliotekę książki. Koordynatorkami były: pani Agnieszka Kowalewska i pani Urszula Papierska.

Za rok zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3