Zebraliśmy korki dla Julki

Zebraliśmy korki dla Julki

W dniu 12 czerwca 2019 roku zakończyliśmy akcję zbierania plastikowych zakrętek dla 11 - letniej Julii Domagały, chorej...

Mali ratownicy z klasy 2b

Mali ratownicy z klasy 2b

W środę, 12 czerwca 2019 roku, na zaproszenie wychowawcy pani Ewy Pszczoły, uczniów klasy 2b odwiedził pan Bartosz Biela...

Stypendium im. Św. Jana Pawła II

Stypendium im. Św. Jana Pawła II

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż uczniowie pragnący ubiegać się o stypendium Miasta Kalisza im....

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W czwartek, 6 czerwca 2019 roku, uczniowie naszej szkoły mieli okazję przeżyć niepowtarzalne emocje związane ze światem nauki, które towarzyszyły V Szkolnemu Festiwalowi Nauki. Mogli czerpać wiedzę na tematy związane z problemami współczesnego świata, dotyczącymi zdrowego odżywiania i rozsądnego korzystania ze słońca, co niewątpliwie wykorzystają w życiu codziennym, szczególnie, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Warsztaty „Dieta w okresie dojrzewania” przeprowadziły studentki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: pani Paulina Pobłocka oraz pani Karolina Osowiecka. Temat zdrowego odżywiania podjęła także pani dr Maria Stasiuk, wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, która mówiła o bezpiecznym opalaniu się.

W bardzo egzotyczne miejsce, choć na chwilę, przeniosła uczniów pani Ada Widawska, prowadząc prelekcję o Tybecie. Kto wie, może niektórzy uwzględnią ten kraj w planach wakacyjnych?

Bardzo ciekawym doświadczeniem był udział w warsztatach „Fizyka wody - o niezwykłych właściwościach wody" prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: panią dr hab. Hannę Pruchnik, panią dr hab. Teresę Kral oraz panią Genowefę Czarnecką.

Pani Marta Guźniczak, studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przeprowadziła pokazy doświadczeń chemicznych na produktach żywnościowych, co niewątpliwie wzbogaciło wiedzę uczniów na temat tego, co znajduje się w artykułach, które spożywają każdego dnia i na co powinni zwrócić uwagę, robiąc zakupy.

Zupełnie innych doznań można było doświadczyć, uczestnicząc w zajęciach z muzyki prowadzonych przez pana Macieja Pietrzyka, który przybliżył uczniom świat dźwięków i instrumentów muzycznych. Warsztaty muzyczne prowadził także pan Wojciech Rektor, dzięki któremu najmłodsi uczniowie mogli poczuć się muzykami i zagrać na wybranym instrumencie.

Młodzież atakowana z każdej strony obrazami idealnych celebrytów, mogła pozbyć się kompleksów uczestnicząc w zajęciach z grafiki, podczas których pan mgr Krzysztof Łużyński z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z Poznania WPA w Kaliszu pokazał, w jaki sposób dokonuje się obróbki zdjęć, aby stworzyć pożądany obraz. Uzmysłowiło to również młodzieży, że powinni bardziej krytycznie odbierać informacje z mediów. Pan Mateusz Łańduch, podobnie jak pan Krzysztof Łużyński, pozwolił uczniom zagłębić się w świecie informatycznych trików kreujących inną rzeczywistość.

Wszystkie zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, tym bardziej, że uczniowie nie byli jedynie biernymi obserwatorami wykładów i prezentacji, ale aktywnymi uczestnikami warsztatów, podczas których w praktyce wykorzystywali prawa fizyki. Organizacją Festiwalu zajęli się pani Małgorzata Brzeziańska oraz pan Jarosław Majewski.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3