Zakończenie roku szkolnego 2020

Zakończenie roku szkolnego 2020

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w niczym nie przypominało poprzednich. Uczniowie po kilku miesiącach nauki zdalnej...

Mistrzowie Powiatu WLC

Mistrzowie Powiatu WLC

Tegoroczna – V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników – już z założenia miała się zakończyć na eta...

Nakrętki dla Ksawerego

Nakrętki dla Ksawerego

Członkowie szkolnego Koła PCK wraz z panią Małgorzatą Jackowską w dniu 22 czerwca 2020 roku podsumowali trwającą od wrze...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W czwartek, 6 czerwca 2019 roku, uczniowie naszej szkoły mieli okazję przeżyć niepowtarzalne emocje związane ze światem nauki, które towarzyszyły V Szkolnemu Festiwalowi Nauki. Mogli czerpać wiedzę na tematy związane z problemami współczesnego świata, dotyczącymi zdrowego odżywiania i rozsądnego korzystania ze słońca, co niewątpliwie wykorzystają w życiu codziennym, szczególnie, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Warsztaty „Dieta w okresie dojrzewania” przeprowadziły studentki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: pani Paulina Pobłocka oraz pani Karolina Osowiecka. Temat zdrowego odżywiania podjęła także pani dr Maria Stasiuk, wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, która mówiła o bezpiecznym opalaniu się.

W bardzo egzotyczne miejsce, choć na chwilę, przeniosła uczniów pani Ada Widawska, prowadząc prelekcję o Tybecie. Kto wie, może niektórzy uwzględnią ten kraj w planach wakacyjnych?

Bardzo ciekawym doświadczeniem był udział w warsztatach „Fizyka wody - o niezwykłych właściwościach wody" prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: panią dr hab. Hannę Pruchnik, panią dr hab. Teresę Kral oraz panią Genowefę Czarnecką.

Pani Marta Guźniczak, studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przeprowadziła pokazy doświadczeń chemicznych na produktach żywnościowych, co niewątpliwie wzbogaciło wiedzę uczniów na temat tego, co znajduje się w artykułach, które spożywają każdego dnia i na co powinni zwrócić uwagę, robiąc zakupy.

Zupełnie innych doznań można było doświadczyć, uczestnicząc w zajęciach z muzyki prowadzonych przez pana Macieja Pietrzyka, który przybliżył uczniom świat dźwięków i instrumentów muzycznych. Warsztaty muzyczne prowadził także pan Wojciech Rektor, dzięki któremu najmłodsi uczniowie mogli poczuć się muzykami i zagrać na wybranym instrumencie.

Młodzież atakowana z każdej strony obrazami idealnych celebrytów, mogła pozbyć się kompleksów uczestnicząc w zajęciach z grafiki, podczas których pan mgr Krzysztof Łużyński z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z Poznania WPA w Kaliszu pokazał, w jaki sposób dokonuje się obróbki zdjęć, aby stworzyć pożądany obraz. Uzmysłowiło to również młodzieży, że powinni bardziej krytycznie odbierać informacje z mediów. Pan Mateusz Łańduch, podobnie jak pan Krzysztof Łużyński, pozwolił uczniom zagłębić się w świecie informatycznych trików kreujących inną rzeczywistość.

Wszystkie zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, tym bardziej, że uczniowie nie byli jedynie biernymi obserwatorami wykładów i prezentacji, ale aktywnymi uczestnikami warsztatów, podczas których w praktyce wykorzystywali prawa fizyki. Organizacją Festiwalu zajęli się pani Małgorzata Brzeziańska oraz pan Jarosław Majewski.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3