Zebraliśmy korki dla Julki

Zebraliśmy korki dla Julki

W dniu 12 czerwca 2019 roku zakończyliśmy akcję zbierania plastikowych zakrętek dla 11 - letniej Julii Domagały, chorej...

Mali ratownicy z klasy 2b

Mali ratownicy z klasy 2b

W środę, 12 czerwca 2019 roku, na zaproszenie wychowawcy pani Ewy Pszczoły, uczniów klasy 2b odwiedził pan Bartosz Biela...

Stypendium im. Św. Jana Pawła II

Stypendium im. Św. Jana Pawła II

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż uczniowie pragnący ubiegać się o stypendium Miasta Kalisza im....

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 5 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 2b w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej pt: „Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych” brali udział w nietypowej lekcji języka angielskiego świętując Pancake Day (Dzień Naleśnika). To brytyjskie święto jest odpowiednikiem naszego rodzimego Tłustego Czwartku.

Jedna z legend opowiadająca o początkach powstania tej tradycji mówi o kobiecie, która zaabsorbowana smażeniem naleśników straciła poczucie czasu i dopiero bijące dzwony kościelne przypomniały jej, że już najwyższy czas iść na nabożeństwo. Bojąc się, że się spóźni, pobiegła do kościoła w fartuszku i z patelnią, na której piekł się naleśnik.

Uczniowie bez zastanowienia postanowili tę wesołą, brytyjską tradycję przetestować. Zdecydowali się na to w czerwcu kojarzącym się z Dniem Dziecka, gdzie wszyscy są w nastrojach przedwakacyjnych i myślą o zabawie. Świętowanie rozpoczęło się od wspólnego  rozwiązywania łamigłówek w języku angielskim i udziału w tematycznych grach i zabawach, takich jak np.: Wesoły Toster, gdzie dzieci musiały wykazać się zręcznością i znajomością przepisu na naleśniki, bowiem zabawa polegała na złapaniu na patelnię wyrzucanych w górę plakietek z ilustracjami składników potrzebnych do ich przygotowania. Bez wątpienia najmilszym momentem była degustacja pysznych, słodkich pancake’ów  w szkolnej stołówce. Zajęcia przygotowała pani Ewa Wrona.

 

Dziękujemy firmie „Raczek Catering” za przygotowanie słodkiego poczęstunku

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3