Zakończenie roku szkolnego 2020

Zakończenie roku szkolnego 2020

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w niczym nie przypominało poprzednich. Uczniowie po kilku miesiącach nauki zdalnej...

Mistrzowie Powiatu WLC

Mistrzowie Powiatu WLC

Tegoroczna – V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników – już z założenia miała się zakończyć na eta...

Nakrętki dla Ksawerego

Nakrętki dla Ksawerego

Członkowie szkolnego Koła PCK wraz z panią Małgorzatą Jackowską w dniu 22 czerwca 2020 roku podsumowali trwającą od wrze...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 5 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 2b w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej pt: „Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych” brali udział w nietypowej lekcji języka angielskiego świętując Pancake Day (Dzień Naleśnika). To brytyjskie święto jest odpowiednikiem naszego rodzimego Tłustego Czwartku.

Jedna z legend opowiadająca o początkach powstania tej tradycji mówi o kobiecie, która zaabsorbowana smażeniem naleśników straciła poczucie czasu i dopiero bijące dzwony kościelne przypomniały jej, że już najwyższy czas iść na nabożeństwo. Bojąc się, że się spóźni, pobiegła do kościoła w fartuszku i z patelnią, na której piekł się naleśnik.

Uczniowie bez zastanowienia postanowili tę wesołą, brytyjską tradycję przetestować. Zdecydowali się na to w czerwcu kojarzącym się z Dniem Dziecka, gdzie wszyscy są w nastrojach przedwakacyjnych i myślą o zabawie. Świętowanie rozpoczęło się od wspólnego  rozwiązywania łamigłówek w języku angielskim i udziału w tematycznych grach i zabawach, takich jak np.: Wesoły Toster, gdzie dzieci musiały wykazać się zręcznością i znajomością przepisu na naleśniki, bowiem zabawa polegała na złapaniu na patelnię wyrzucanych w górę plakietek z ilustracjami składników potrzebnych do ich przygotowania. Bez wątpienia najmilszym momentem była degustacja pysznych, słodkich pancake’ów  w szkolnej stołówce. Zajęcia przygotowała pani Ewa Wrona.

 

Dziękujemy firmie „Raczek Catering” za przygotowanie słodkiego poczęstunku

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3