Zebraliśmy korki dla Julki

Zebraliśmy korki dla Julki

W dniu 12 czerwca 2019 roku zakończyliśmy akcję zbierania plastikowych zakrętek dla 11 - letniej Julii Domagały, chorej...

Mali ratownicy z klasy 2b

Mali ratownicy z klasy 2b

W środę, 12 czerwca 2019 roku, na zaproszenie wychowawcy pani Ewy Pszczoły, uczniów klasy 2b odwiedził pan Bartosz Biela...

Stypendium im. Św. Jana Pawła II

Stypendium im. Św. Jana Pawła II

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż uczniowie pragnący ubiegać się o stypendium Miasta Kalisza im....

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Od października 2018 roku do maja 2019 roku uczennice klasy 7b pod kierunkiem pani Karoliny Prętczyńskiej brały udział w ogólnopolskim projekcie z języka angielskiego „The Notebook Walker – Wędrujący zeszyt”. Program miał na celu doskonalenie umiejętności redagowania w języku obcym wypowiedzi pisemnych poprzez realizację różnego rodzaju zadań w formie plastycznej, graficznej, pisemnej, muzycznej, jak i przy wykorzystaniu narzędzi TIK.

Każda szkoła biorąca udział w tym projekcie założyła tzw. „wędrujący zeszyt”, w którym uczniowie wpisali kilka słów o sobie i swoich zainteresowaniach oraz wyznaczali zadanie - challenge dla innej grupy. Następnie zeszyt  przekazywany był  kolejnej szkole i w ten sposób odwiedził 38 placówek z całej Polski, od Kołobrzegu po Katowice.

W ramach tej międzyszkolnej współpracy, uczennice lasy 7b wykonały zadanie polegające na stworzeniu w postaci prezentacji opisu filmu, klipu muzycznego, komiksu oraz wiersza w języku angielskim. Dzięki wszystkim wyznaczonym wyzwaniom, utrwaliły umiejętność pisania dłuższych i krótszych tekstów użytkowych, usprawniły komunikowanie się w języku obcym oraz miały okazję wykazać się kreatywnością podczas wyznaczania zadań dla kolejnych grup uczestniczących w projekcie.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3