Zakończenie roku szkolnego 2020

Zakończenie roku szkolnego 2020

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w niczym nie przypominało poprzednich. Uczniowie po kilku miesiącach nauki zdalnej...

Mistrzowie Powiatu WLC

Mistrzowie Powiatu WLC

Tegoroczna – V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników – już z założenia miała się zakończyć na eta...

Nakrętki dla Ksawerego

Nakrętki dla Ksawerego

Członkowie szkolnego Koła PCK wraz z panią Małgorzatą Jackowską w dniu 22 czerwca 2020 roku podsumowali trwającą od wrze...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 31 maja 2019 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. W sali gimnastycznej o godz. 9.00 zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście, wśród których byli: Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza – pan Mariusz Witczak, proboszcz parafii Narodzenia NMP – ksiądz prałat Robert Lewandowski, kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej – pani Elżbieta Wojtyła, przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Zagorzynek – pan Krzysztof Figiel, członkowie komisji konkursowych: prezes Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz  - pani Elżbieta Stadtmüller; pisarz i felietonista - pan Andrzej Zmyślony; pedagog, poetka, córka Eligiusza Kor - Walczaka - pani Anna Górska – Matyjasz, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Kinga Obała oraz laureaci konkursów międzyszkolnych, ich opiekunowie i rodzice.

Obchody rozpoczęła pani dyrektor, Beata Prus, która w swoim przemówieniu dotyczącym Patronki szkoły podkreśliła, że Maria Konopnicka była gorącą patriotką, wrażliwą na krzywdę dziecka i każdego człowieka, którego spotkała niesprawiedliwość. Te problemy znalazły odbicie w jej twórczości kierowanej do dzieci i młodzieży. Następnie przedstawiciele samorządu uczniowskiego oddali hołd poetce poprzez złożenie kwiatów przy szkolnym pomniku Patronki.

Ważnym momentem uroczystości był występ uczniów klasy 6a  w spektaklu według scenariusza pana Pawła Grudzińskiego pt. „Mały Książę”. Uczniowie fantastycznie wcielili się w swoje role, a piękna dekoracja, o którą zadbały  panie Magdalena Magdańska i Katarzyna Antczak nadała sali prawdziwie wyjątkowy wygląd. Gromkie brawa, którymi aktorów obdarzyła publiczność, były najlepszą formą uznania dla ich występu. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem autora scenariusza oraz pani Ewy Szyszki i pana Wojciecha Rektora.

Kolejnym elementem uroczystości było podsumowanie międzyszkolnych konkursów im. Marii Konopnickiej. Pani Ewa Pszczoła przedstawiła wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego oraz XIII Konkursu Poetyckiego. Pani Ewa Fiechowska zaprezentowała werdykt komisji oceniającej prace nadesłane na XXVII Konkurs Literacki, a pani Urszula Papierska przypomniała ocenę jury XXVII Konkursu Recytatorskiego. Nagrody laureatom wręczyli Naczelnik Wydziału Edukacji  - pan Mariusz Witczak oraz pani dyrektor Beata Prus. Z ich rąk zaświadczenia odebrali także finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – Jakub Czajkowski i Michał Piechota.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3