Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Poniżej informacje na temat przygotowania wyprawki ucznia klasy pierwszej. Prosimy o skompletowanie wyprawki do 10...

Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

W środę, 19 czerwca 2019 roku, uczniowie klas I – VII po raz ostatni przed wakacjami przyszli do szkoły. Wśród zaproszon...

Pożegnanie uczniów klas VIII i III gimnazjum

Pożegnanie uczniów klas VIII i III gimnazjum

Zakończenie roku szkolnego, które odbyło się 19 czerwca 2019 roku, było szczególnie uroczyste, bowiem ze szkołą żegnali...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 31 maja 2019 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. W sali gimnastycznej o godz. 9.00 zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście, wśród których byli: Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza – pan Mariusz Witczak, proboszcz parafii Narodzenia NMP – ksiądz prałat Robert Lewandowski, kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej – pani Elżbieta Wojtyła, przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Zagorzynek – pan Krzysztof Figiel, członkowie komisji konkursowych: prezes Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz  - pani Elżbieta Stadtmüller; pisarz i felietonista - pan Andrzej Zmyślony; pedagog, poetka, córka Eligiusza Kor - Walczaka - pani Anna Górska – Matyjasz, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Kinga Obała oraz laureaci konkursów międzyszkolnych, ich opiekunowie i rodzice.

Obchody rozpoczęła pani dyrektor, Beata Prus, która w swoim przemówieniu dotyczącym Patronki szkoły podkreśliła, że Maria Konopnicka była gorącą patriotką, wrażliwą na krzywdę dziecka i każdego człowieka, którego spotkała niesprawiedliwość. Te problemy znalazły odbicie w jej twórczości kierowanej do dzieci i młodzieży. Następnie przedstawiciele samorządu uczniowskiego oddali hołd poetce poprzez złożenie kwiatów przy szkolnym pomniku Patronki.

Ważnym momentem uroczystości był występ uczniów klasy 6a  w spektaklu według scenariusza pana Pawła Grudzińskiego pt. „Mały Książę”. Uczniowie fantastycznie wcielili się w swoje role, a piękna dekoracja, o którą zadbały  panie Magdalena Magdańska i Katarzyna Antczak nadała sali prawdziwie wyjątkowy wygląd. Gromkie brawa, którymi aktorów obdarzyła publiczność, były najlepszą formą uznania dla ich występu. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem autora scenariusza oraz pani Ewy Szyszki i pana Wojciecha Rektora.

Kolejnym elementem uroczystości było podsumowanie międzyszkolnych konkursów im. Marii Konopnickiej. Pani Ewa Pszczoła przedstawiła wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego oraz XIII Konkursu Poetyckiego. Pani Ewa Fiechowska zaprezentowała werdykt komisji oceniającej prace nadesłane na XXVII Konkurs Literacki, a pani Urszula Papierska przypomniała ocenę jury XXVII Konkursu Recytatorskiego. Nagrody laureatom wręczyli Naczelnik Wydziału Edukacji  - pan Mariusz Witczak oraz pani dyrektor Beata Prus. Z ich rąk zaświadczenia odebrali także finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – Jakub Czajkowski i Michał Piechota.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3