W dniu 5 kwietnia 2019 roku Komisja w składzie:
- Pan Maciej Guźniczak – doktor habilitowany sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu,
- Pan Wiktor Jędrzejak – artysta malarz,
- Pani Katarzyna Maniewska – magister sztuki, pracownik Uniwersytetu
A. Mickiewicza Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu,
dokonała oceny 304 prac z klas I - III i 410 prac z klas IV – VI złożonych na konkurs z 55 placówek: SP 109, Szermierczej Sportowej SP 85, SP 68, SP 33 oraz SP 14 we Wrocławiu, Publicznej SP 14 w Opolu, SP w Moskurni (Koźminek), SP w Koźminku, SP w Roszkach (Kobierno), Niepublicznej SP w Sowinie Błotnej (Pleszew), SP 16 z Oddziałami Integracyjnymi, SP 13 oraz SP 6 w Gorzowie Wlkp., SP 66 z Oddziałami Sportowymi, SP 65, SP 58 oraz SP 13 w Bydgoszczy, SP 1, SP 3 w Olsztynie, SP w Godzieszach Wielkich, SP 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarocinie, SP w Nowym Nakwasinie, SP w Rajsku, SP w Rudnikach (Opalenica), SP 9 z Oddziałami Przedszkolnymi, SP 16 oraz SP 6 w Inowrocławiu, SP w Szklarce Przygodzickiej (Ostrzeszów), SP 2 w Mosinie, SP w Brudzewie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Rojowie (Ostrzeszów), SP 8 w Krotoszynie, SP w Chwaliszewie (Sulmierzyce), Publicznej SP w Goczałkowie, Publicznej SP w Kuczkowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lenartowicach (Pleszew), SP w Świnkowie (Kobierno), Zespołu Szkół Publicznych w Pleszewie, Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym (Blizanów), SP w Tłokini Wielkiej, SP w Lamkach, SP w Kosmowie (Ceków), SP 9, SP 7, SP 6 oraz SP 5 w Ostrowie Wlkp., SP 23, SP 21, SP 18, SP 17 z Oddziałami Integracyjnymi, SP 16, SP 14, SP 10, SP 8 oraz SP Sióstr Nazaretanek w Kaliszu.
Komisja ze względów formalnych odrzuciła 13 prac. Były one opisane niezgodnie z regulaminem (brak metryczki, opis nieczytelny lub niepełny) lub format prac był większy (A2) lub mniejszy (A4) od wymaganego (A3) w regulaminie.
Komisja biorąc pod uwagę następujące kryteria: samodzielność, inwencję twórczą, śmiałość i odwagę w doborze narzędzia oraz umiejętność posługiwania się nim, zgodność pracy z tematem konkursu, szczerość wypowiedzi postanowiła przyznać:
w kategorii klas I - III równorzędne nagrody:
- Tobiaszowi Adamiakowi, kl. 3, SP w Kosmowie, opiekun Lena Grzelaczyk
- Wiktorii Kowalińskiej, kl. 2, Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym, opiekun Maria Jarciniak
- Michałowi Bardońskiemu, kl. 2, Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym, opiekun Maria Jarciniak
- Aleksandrze Sicińskiej, kl. 1, SP nr 109 we Wrocławiu, opiekun Aneta Niedośpiał
- Michałowi Borowiczowi, kl. 2, SP nr 10 w Kaliszu, opiekun Ewa Pszczoła
wyróżnienia:
- Kamilowi Gońka, kl. 3, SP w Brudzewie, opiekun Romualda Kobot
- Dominikowi Rauhut, kl. 1, SP nr 5 z O. I. w Jarocinie, opiekun Agata Baranek – Wiecha
- Natalii Szymańskiej, kl. 1, PSP nr 14 w Opolu, opiekun Anna Kurzydło
- Annie Płonka, kl. 1, SP nr 14 w Kaliszu, opiekun Iwona Durzalska
- Wiktorowi Jarek, kl. 1, SP nr 10 w Kaliszu, opiekun Anna Gorzkiewicz
oraz dyplomy honorowe:
- Aleksandrze Makarewicz, kl. 1, PSP nr 14 w Opolu, opiekun Anna Kurzydło
- Stanisławowi Jankowiakowi, kl. 1 SP nr 5 w Ostrowie Wlkp., opiekun Anna Karpińska
- Mateuszowi Wojteckiemu, kl. 1 SP nr 5 w Ostrowie Wlkp., opiekun Anna Karpińska
- Nicoli Michor, kl. 2, SP nr 5 z O. I. w Jarocinie, opiekun Anna M. Kardas
- Mariannie Sobek, kl. 1, SP nr 2 w Mosinie, opiekun Marta Skałecka
- Zofii Zimniak, kl. 1, SP Sióstr Nazaretanek w Kaliszu, opiekun s. Veritas Róża Cebernik
- Barbarze Woźniak, kl. 2, SP nr 10 w Kaliszu, opiekun Danuta Trzepacz
- Wanessie Wróblewskiej, kl. 2, SP nr 10 w Kaliszu, opiekun Ewa Pszczoła
w kategorii klas IV - VI równorzędne nagrody:
- Julii Kubasik, kl. 5, SP w Lamkach, opiekun Jerzy Wiśniewski
- Miłoszowi Kędzierskiemu, kl. 5, Zespół Szkolno – Przedszkolny z O. I. w Rojowie, opiekun Janusz Olechnowicz
- Marcelinie Lis, kl. 4, Zespół Szkolno – Przedszkolny z O. I. w Rojowie, opiekun Kinga Kurek
- Szymonowi Łukaszewskiemu, kl. 5, SP nr 5 w Ostrowie Wlkp., opiekun Iwona Szwarczyńska
- Zofii Marciniak, kl. 4, SP nr 8 w Krotoszynie, opiekun Maria Augustyniak
wyróżnienia:
- Wiktorii Boińskiej, kl. 5, SP nr 2 w Mosinie, opiekun Ewa Buksalewicz – Moskal
- Julii Kaminskiej, kl. 5, SP nr 2 w Mosinie, opiekun Ewa Buksalewicz – Moskal
- Kornelii Kaźmierczak, kl. 5, SP w Nowym Nakwasinie, opiekun Anna Gawron
- Wiktorii Kasałka, kl. 5, SP nr 6 w Ostrowie Wlkp., opiekun Monika Kasałka
- Mai Dembskiej, kl. 6, SP nr 66 z O. S. w Bydgoszczy, opiekun Aleksandra Kaszowska
oraz dyplomy honorowe:
- Zofii Maćkowiak, kl. 4, SP nr 2 w Mosinie, opiekun Ewa Buksalewicz – Moskal
- Emilii Czeladzkiej, kl. 6, SP nr 2 w Mosinie, opiekun Ewa Buksalewicz – Moskal
- Sandrze Jakubowskiej, kl. 6, SP nr 2 w Mosinie, opiekun Ewa Buksalewicz – Moskal
- Igorowi Śliwa, kl. 4, ZSP nr 1 w Pleszewie, opiekun Małgorzata Jędruszek – Jenerowicz
- Samancie Kaj, kl. 5, SP nr 8 w Krotoszynie, opiekun Maria Augustyniak
- Idze Urbaniak, kl. 5, Zespół Szkolno – Przedszkolny z O. I. w Rojowie, opiekun Janusz Olechnowicz
- Aleksandrze Damazer, kl. 5, Zespół Szkolno – Przedszkolny z O. I. w Rojowie, opiekun Janusz Olechnowicz
- Hannie Wojcieszak, kl. 4, SP nr 17 z O. I. w Kaliszu, opiekun Iwona Trenkler
- Mikołajowi Woźniczka, kl. 6, SP nr 16 w Inowrocławiu, opiekun Ewa Kołodziej
- Mai Kabacik, kl. 4, SP w Kosmowie, opiekun Lena Grzelaczyk
Dziękujemy za tak liczny udział w tegorocznej edycji konkursu. Serdecznie gratulujemy laureatom i zapraszamy ich wraz z rodzicami i opiekunami na podsumowanie i wręczenie nagród, które odbędzie się 31 maja 2019 roku o godzinie 9.00 podczas Święta Szkoły.