„The Notebook Walker – wędrujący zeszyt”

„The Notebook Walker – wędrujący zeszyt”

W czwartek, 23 stycznia 2020 roku, podsumowano działania realizowane w pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020 w ram...

Ratujemy zwierzęta w Australii

Ratujemy zwierzęta w Australii

W dniu 23 stycznia 2020 roku, w czasie spotkań klasowych z rodzicami, uczennice kl. VIIIB wraz z Samorządem Uczniowskim...

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

W dniu 23 stycznia 2020 roku odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Klasy I – III korzystały z muzycznych zabaw w go...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W czwartek, 4 kwietnia 2019 roku, uczennice klasy 4b: Aleksandra Kowalewska, Antonina Grzegorowska, Amelia Smigalska i Wiktoria Janowska w ramach współpracy koleżeńskiej, z własnej inicjatywy, przeprowadziły zabawy dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Pod okiem opiekunki grupy, pani Ilony Ozimek, przygotowały zajęcia plastyczne, których motywem przewodnim było poznanie nowych technik: rysowania z natury i rysowania świecą. Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się zajęcia: Jak zrobić batik świecowy. Na kartkach kreślono świecą dowolne wzory: linie, pętle, koła, zawijasy, kropki i „ślimaki”.

Farba wypełniała papier w miejscach niedotkniętych woskiem, a zarysowane pola pozostały białe, co dodało rysunkom uroku. Dzieci przekonały się jak łatwo zamienić białą kartkę w kolorowe cudo. To było interesujące doświadczenie z efektem niespodzianki, bo ślad świecy był prawie niewidoczny na papierze. Działania te  spotkały się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem wszystkich wychowanków.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3