Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

W środę, 19 czerwca 2019 roku, uczniowie klas I – VII po raz ostatni przed wakacjami przyszli do szkoły. Wśród zaproszon...

Pożegnanie uczniów klas VIII i III gimnazjum

Pożegnanie uczniów klas VIII i III gimnazjum

Zakończenie roku szkolnego, które odbyło się 19 czerwca 2019 roku, było szczególnie uroczyste, bowiem ze szkołą żegnali...

Szkolne podsumowania!

Szkolne podsumowania!

W poniedziałek 17 czerwca 2019 roku, odbyło się podsumowanie szkolnych i międzyszkolnych konkursów, w których udział wzi...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W piątek, 29 marca 2019 roku, uczniowie klasy 2b w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych” wzięli udział w lekcji kulturowej, której tematem była Irlandia – kraj znany z surowych, ale malowniczych pejzaży, gościnności i wesołego usposobienia mieszkańców oraz interesującego folkloru. Okazją do zorganizowania takiej lekcji był Dzień Świętego Patryka - irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca.

W trakcie zajęć dzieci miały okazję zdobyć podstawową wiedzę na temat Szmaragdowej Wyspy (Emerald Isle) jaką niewątpliwie jest Irlandia ze względu na piękne krajobrazy. Z przedstawionej prezentacji multimedialnej dowiedziały się dlaczego Irlandia jest nazywana Zieloną Wyspą, jaka jest flaga, herb i symbole tego kraju, kto jest patronem, kim jest leprechaun (mały, złośliwy skrzat).

Oprócz tego, uczniowie mogli obejrzeć slajdy i filmiki przedstawiające najpiękniejsze i najbardziej magiczne zakątki Irlandii, posłuchać tradycyjnej, ludowej muzyki oraz poznać taniec irlandzki w wykonaniu tancerzy River Dance. Maluchy obejrzały także fragment bajki w angielskiej wersji językowej, której główną bohaterką jest irlandzka dziewczynka - Merida Waleczna oraz rozwiązywały zadania językowe, szarady i rebusy związane ze świętem irlandzkim.

Najmilszym momentem zajęć była prezentacja zwyczajów święta patrona Irlandii. Dzieci zapoznały się z najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jaką jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, będącym narodową barwą Irlandii, nawiązującą do trawiastego krajobrazu wyspy oraz dowiedziały się, że w wielu miastach, nie tylko irlandzkich, organizowane są festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń.

Dzieci z dużą chęcią i ogromnym zaangażowaniem wzięły udział we wszystkich zadaniach oraz z wielką uwagą i zainteresowaniem uczestniczyły w pogadance na temat Irlandii. Zajęcia przygotowała nauczycielka języka angielskiego - pani Ewa Wrona.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3