Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Port...

Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Portugalii

W dniach od 13 do 17 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół z Francji, Cho...

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

W czwartek, 16 maja 2019 roku, uczniowie klasy 5c wybrali się wraz z wychowawcą – panią Magdaleną Kaczkowską na wycieczk...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 la...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 lat…”

W dniu 16 maja 2019 roku odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym „Skarbonka na...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Dopełnieniem kulturalnych wrażeń w Dniu Kobiet było spotkanie poetyckie z panem Pawłem Kuszczyńskim - poetą i krytykiem literackim. W imprezie odbywającej się 8 marca 2019 roku w bibliotece szkolnej uczestniczyły zaproszone na tę uroczystość pani dyrektor Beata Prus, pani wicedyrektor Anna Zimna, nauczycielki i pracownice administracji szkoły a także dziewczęta z klas III gimnazjum.

Nasz gość recytował swoje wiersze, opowiadał o przygodzie z piórem, obserwacjach będących natchnieniem w procesie twórczym. Nawiązywał do utworów innych poetów, które bywają pretekstem do powstawania jego wierszy, zwracał uwagę na szczególną wrażliwość, jaką powinien cechować się poeta.

Spotkanie z poetą w Dniu Kobiet było doskonałą okazją do rozmyślań na temat relacji między mężczyznami a kobietami, przyjaźni i miłości oraz poszukiwania sensu życia. Pozostawi zapewne w pamięci uczestników wiele miłych przeżyć, być może, zachęci do sięgania po poezję.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3