XXII Kaliski Turniej Językowy Rebusik

XXII Kaliski Turniej Językowy Rebusik

Dnia 13 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole XXII Kaliski Turniej Językowy Rebusik. W tym roku tematem przewodnim b...

Konkurs GAMES FOR FUN

Konkurs GAMES FOR FUN

We wtorek, 12 marca 2019 roku, odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Games for Fun”. Już...

Drzwi otwarte szkoły

Drzwi otwarte szkoły

W sobotę, 9 marca 2019 roku, odbyły się w Drzwi Otwarte dla dzieci, które rozpoczną naukę w roku 2019/2020. Podczas zwie...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W środę, 6 marca 2019 roku, uczniowie klasy 4b i 5c pod opieką pani Eweliny Majewskiej i pani Magdaleny Kaczkowskiej udali się do PBP Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu na zwiedzanie wystawy poświęconej życiu i twórczości Eligiusza Kor - Walczaka.

Ekspozycja przygotowana została w związku z obchodzoną w 2018 roku 105. rocznicą urodzin autora Baśni i legend ziemi kaliskiej. Dzieci obejrzały zdjęcia i pamiątki oraz wysłuchały prelekcji przygotowanej przez kuratora wystawy - panią dr Bogumiłę Celer, w której szczególnie został zaakcentowany wpływ Eligiusza Kor-Walczaka na życie literackie i kulturalne Kalisza.

Następnie zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy „Szkolnej ławy czar”, gdzie mieli okazję zobaczyć dawne wyposażenie klasy, podręczniki z jakich uczyli się ich dziadkowie i pradziadkowie oraz wzięli udział w zajęciach kaligrafii, które kiedyś były w szkole obowiązkowe. Wycieczkę zorganizowała pani Urszula Papierska. 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3