Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Port...

Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Portugalii

W dniach od 13 do 17 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół z Francji, Cho...

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

W czwartek, 16 maja 2019 roku, uczniowie klasy 5c wybrali się wraz z wychowawcą – panią Magdaleną Kaczkowską na wycieczk...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 la...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 lat…”

W dniu 16 maja 2019 roku odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym „Skarbonka na...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniach od 25 lutego do 1 marca 2019 roku w ramach „Światowego Dnia Walki z Otyłością”  odbył się w naszej szkole „Kolorowy tydzień zdrowia”. Celem akcji było wyposażenie najmłodszych uczniów w podstawową wiedzę z zakresu żywienia i kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych. Do realizacji tego przedsięwzięcia włączyli się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowawcy świetlicy. Każdego dnia uczniowie ubierali się i przynosili na drugie śniadanie owoce lub warzywa w kolorze swojego stroju.

W poniedziałek, 25 lutego obowiązywał kolor pomarańczowy. Tego dnia klasa 1b przygotowała gazetkę promującą zdrowy styl życia. W klasach pierwszych, drugich i trzecich odbyła się pogadanka dotycząca zdrowego trybu życia i piramidy żywieniowej prowadzona przez wychowawców. Uczniowie klas trzecich mieli możliwość zaprezentowania samodzielnie przygotowanej prezentacji multimedialnej o zdrowiu, a w świetlicy szkolnej czekały na dzieci gry i zabawy ruchowe typu „Owocowy wygibajtus”, „Sałatka owocowa”, „Gorący ziemniak”. Nie zabrakło także konkursów skoków na skakance, przechodzenia pod liną i zabaw z chustą klanza.

We wtorek, 26 lutego obowiązywał kolor zielony. Uczniowie wraz z nauczycielami rozmawiali na temat znaczenia pierwszego i drugiego śniadania jako najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Na wychowanków świetlicy czekały gry i zabawy w języku rosyjskim polegające na utrwaleniu nazw warzyw i owoców, odgrywaniu dialogów (zakupy zdrowej żywności w szkolnym sklepiku), gry planszowe i multimedialne.

W środę, 27 lutego należało ubrać się na żółto. Klasy pierwsze wykonały z plasteliny i kolorowego papieru prace plastyczne przedstawiające owoce i warzywa. Wychowankowie świetlicy pod czujnym okiem swoich pań omawiali budowę piramidy żywieniowej i wspólnie wykonali plakat przedstawiający taką piramidę. Podczas długiej przerwy odbywającej się w sali gimnastycznej najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach ruchowych pt. „Uwaga - nadwaga” prowadzonych przez starsze koleżanki przygotowane przez panią Ewę Szyszkę.

W czwartek, 28 lutego wszyscy pierwszoklasiści doskonalili swoje umiejętności kulinarne przygotowując zdrowy posiłek. Był to dzień, w którym dominował kolor czerwony. W klasach odbyły się również pogadanki na temat hałasu i jego wpływu na zdrowie. Wychowankowie świetlicy mieli możliwość nauczenia się piosenki pt. „Witaminki”, a także wzięcia udziału w „Świetlicowym balu świeżaków” wraz z przyniesionymi przez siebie maskotkami przedstawiającymi warzywa i owoce.

W piątek, 1 marca uczniowie założyli kolorowe ubrania, a podczas przerw mieli możliwość słuchania piosenek o zdrowiu, zachęcających do właściwego odżywiania się i aktywności fizycznej. Tego dnia klasy drugie przygotowały zdrowe posiłki w postaci zdrowych kanapek i sałatek. Wykonano rysunki zachęcające do zdrowego trybu życia oraz podsumowano całotygodniowe działania. Na wychowanków świetlicy czekało wykonanie kukiełek z warzyw. Odczytano również i nagrodzono dzieci, które wymyśliły najciekawsze hasła o zdrowiu.

Na lekcjach języka angielskiego, pod kierunkiem pani Ewy Wrony, uczniowie słuchali i odgrywali scenki z humorystycznej historyjki o przygotowaniach zdrowej kanapki przez Alladyna i Dżina. Uczyli się także piosenki pt: „Stretch your body” (Rozciągaj swoje ciało), do której opracowali układ taneczny. Ponadto dzieci grały w edukacyjną grę planszową „Angielski sklepik”, która pozwoliła im utrwalić nazwy warzyw, owoców oraz innych produktów spożywczych. Przez cały tydzień było wesoło, kolorowo i zdrowo.

W ramach realizacji programu „Szkoła Promująca Zdrowie” uczestnicy otrzymali ulotki „Trzymaj formę” z informacją o zdrowym odżywianiu się i aktywności fizycznej.

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3