Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Port...

Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Portugalii

W dniach od 13 do 17 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół z Francji, Cho...

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

W czwartek, 16 maja 2019 roku, uczniowie klasy 5c wybrali się wraz z wychowawcą – panią Magdaleną Kaczkowską na wycieczk...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 la...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 lat…”

W dniu 16 maja 2019 roku odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym „Skarbonka na...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W czwartek, 28 lutego 2019 roku, troje uczniów klas ósmych pod opieką pani Iwony Ignaczak reprezentowało naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez Wydział Pedagogiczno - Artystyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Po raz pierwszy konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu kaliskiego, jednak jego formuła pozostała bez zmian. Uczestnicy mieli do rozwiązania test leksykalno – gramatyczny oraz zadania sprawdzające umiejętność czytania ze zrozumieniem i budowania krótkich wypowiedzi pisemnych.

Konkurencja była duża, bowiem do konkursu zgłosiło się około 20 szkół reprezentowanych przez blisko 60 uzdolnionych językowo młodych ludzi. W trakcie oczekiwania na wyniki uczestnicy zwiedzili bibliotekę uniwersytecką, a opiekunowie uczestniczyli w warsztatach metodycznych zorganizowanych przez przedstawiciela wydawnictwa Oxford University Press, pana Mateusza Grzesiaka.

Moment ogłoszenia wyników był bardzo emocjonujący i szczególnie radosny dla naszych reprezentantów, bowiem wszyscy zostali nagrodzeni: I miejsce zdobyła Natasza Jarecka – uczennica klasy 8a, II miejsce przyznano Tomaszowi Kwiatkowskiemu z klasy 8b, a Mateusz Przybyła z klasy 8b otrzymał wyróżnienie.

 

Całej trójce serdecznie gratulujemy i życzymy nieustającej pasji w zgłębianiu świata języka angielskiego!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3