XXII Kaliski Turniej Językowy Rebusik

XXII Kaliski Turniej Językowy Rebusik

Dnia 13 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole XXII Kaliski Turniej Językowy Rebusik. W tym roku tematem przewodnim b...

Konkurs GAMES FOR FUN

Konkurs GAMES FOR FUN

We wtorek, 12 marca 2019 roku, odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Games for Fun”. Już...

Drzwi otwarte szkoły

Drzwi otwarte szkoły

W sobotę, 9 marca 2019 roku, odbyły się w Drzwi Otwarte dla dzieci, które rozpoczną naukę w roku 2019/2020. Podczas zwie...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Świąteczne zajęcia czytelnicze z cyklu: „Poczytaj z Egmont” odbyły się 17 i 20 grudnia 2018 roku w klasie 2a i 2c. Przygotowali je Agnieszka Kowalewska i Paweł Grudziński na podstawie opowiadania Agnieszki Tyszki „Święty Mikołaj”. Spotkanie to, tak jak wszystkie w ramach Akcji Czytam Sobie, miało na celu dostarczenie dzieciom radości ze wspólnej zabawy z literaturą. Drugoklasiści poznali bohaterów książki, której kolejne fragmenty odczytała Natalia Strzelecka z klasy 5b. W trakcie zajęć mieli też do wykonania specjalne zadania. Jednym z nich była zabawa teatralna, w której bez używania słów, pokazywali jak wyobrażają sobie świętego Mikołaja.

Podczas spotkania wykorzystano platformę learning apps, na której, nie bez emocji, odnajdywano pary w świątecznym memo. Po wysłuchaniu kolejnego rozdziału książki „tropiono” w klasie choinki ukryte w kopertach. Wszyscy uporali się z tym zadaniem w zawrotnym tempie. Kolejną atrakcją było poszukiwanie renifera Augusta, czyli ułożenie z rozsypanki postaci renifera.

W celu sprawdzenia znajomości treści przeczytanego tekstu przygotowano dla uczniów interaktywną krzyżówkę. Na podsumowanie zaproponowano zadanie plastyczne: wykonanie bałwanka z płatków kosmetycznych. Prowadzącym spotkania pomagały uczennice z klasy 5b – Michalina Katarzyniak i Małgorzata Zielińska, które wcieliły się w role pomocników świętego Mikołaja.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3