Akcja „Podaj dalej…” podsumowana

Akcja „Podaj dalej…” podsumowana

W dniu 11 stycznia 2019 roku podsumowana została zbiórka odzieży dla osób potrzebujących, która miała miejsce w naszej s...

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa

W czwartek, 10 stycznia 2019 roku, od godziny 12.30 uczniowie klas młodszych w barwnych strojach księżniczek, rycerzy, p...

Kampania „Hazard? Nie, dziękuję!”

Kampania „Hazard? Nie, dziękuję!”

Nasza szkoła wzięła  udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

We wtorek, 18 grudnia 2018 roku, uczniowie klasy 1c pod opieką pani Małgorzaty Leśniewicz oraz pani Agnieszki Kowalewskiej przeżyli kulinarną przygodę w murach Pałacu Tłokinia uczestnicząc w świątecznych warsztatach piernikowych. Została im przybliżona historia wypieku tego smakołyku, poznały tradycyjne przepisy oraz miały możliwość zobaczyć i powąchać każdy z poszczególnych składników ciasta.

Następnie mali piernikarze pod opieką profesjonalnych kucharzy samodzielnie wyrabiali i formowali pierniki. Kiedy powstałe dzieło trafiło do pieca, mieli możliwość zwiedzić wnętrze Pałacu i poznać jego niezwykłą historię.

Ostatnim etapem zajęć było dekorowanie pierników według własnego pomysłu oraz najbardziej wyczekiwany moment – próbowanie wypieczonych ciastek. Każde dziecko mogło zabrać efekt swojej pracy do domu i zostało nagrodzone dyplomem ukończenia warsztatów.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3