Sukces Bartka Olejnika!

Sukces Bartka Olejnika!

W dniu 12 maja 2019 roku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego, w którym uczeń klasy 6b, Ba...

Nasz nauczyciel Mistrzem Polski!

Nasz nauczyciel Mistrzem Polski!

Pana Mateusza Różańskiego znamy przede wszystkim w naszej szkole jako trenera piłki ręcznej, który z bardzo dobrymi...

Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

W środę, 19 czerwca 2019 roku, uczniowie klas I – VII po raz ostatni przed wakacjami przyszli do szkoły. Wśród zaproszon...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

We wtorek, 11 grudnia 2018 roku, uczniowie naszej szkoły mieli okazję skosztować kulinarnych wypieków swoich koleżanek: Aurelii  Myćki oraz Zosi i Julii Wawrzyniak. Członkinie szkolnego koła PCK poprzez sprzedaż słodkości i świątecznych kartek chciały w ten sposób pomóc swojemu rówieśnikowi i koledze, 15-letniemu Piotrkowi Żakowiczowi, który zachorował na nowotwór złośliwy.

Chłopiec o swojej chorobie dowiedział się dość przypadkowo latem tego roku. Do tej pory bardzo aktywnie uprawiał sport i odnosił sukcesy w karate. Grał również w piłkę nożną. Informacja o nowotworze była więc dla niego wielkim szokiem. Jednak ani on, ani jego rodzina nie poddaje się i podejmuje wszelkie wysiłki, żeby odzyskać zdrowie. Obecnie Piotr przebywa w Warszawie, gdzie poddawany jest chemioterapii. Dojazdy, noclegi i pobyt są bardzo kosztowne, potrzebuje również nowych ubrań. Na pokrycie najpilniejszych wydatków wymagana jest kwota około 35 tysięcy, które są poza możliwościami jego mamy, samotnie wychowującej Piotrka i jego brata.

Akcja zorganizowana przez uczennice klasy IIIC gimnazjum spotkała się z życzliwym przyjęciem całej szkolnej społeczności. Babeczki rozeszły się błyskawicznie. Również wiele osób zainteresowało się świątecznymi kartkami. Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc bardzo serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że dzięki życzliwości wielu osób Piotrowi uda się pokonać tę straszną chorobę i cieszyć zdrowiem przez dalszą część swojego życia.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3