Świąteczne warsztaty w CalisiaART

Świąteczne warsztaty w CalisiaART

W poniedziałek, 10 grudnia 2018 roku, uczniowie klasy 1b  wraz z wychowawczynią panią Olgą Gul wybrali się na kreat...

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Młodzieżowa Grupa Wsparcia RAZEM oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły już po raz trzeci wzięli udział w akcji Szlachet...

Święty Mikołaj w świetlicy

Święty Mikołaj w świetlicy

W piątek, 7 grudnia 2018 roku, świetlicę szkolną odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 26 listopada 2018 roku wychowankowie świetlicy szkolnej, pod kierunkiem pani Ewy Wrony, wzięli udział w zajęciach językowych, których przewodnim motywem było święto World Hello Day czyli Światowy Dzień Pozdrowień.

Dzieci dowiedziały się, iż  święto to zostało ustanowione w jednym z krajów anglojęzycznych - w Stanach Zjednoczonych oraz że obecnie jest ono obchodzone jako Dzień Życzliwości w 180 krajach, w tym również w Polsce. W trakcie obchodów World Hello Day maluchy powtarzały i poznawały nowe zwroty komunikacyjne służące powitaniu, pożegnaniu oraz przekazywaniu pozdrowień w języku angielskim. Ponadto, identyfikowały kraje, z których pochodzą zasłyszane w piosence pozdrowienia i powitania. W tej konkurencji bezbłędnie rozpoznały wyrażenia rosyjskie oraz te zasłyszane i używane podczas zagranicznych wakacji np. w Hiszpanii czy Grecji.

Emocjonującym akcentem zajęć stała się gra w multimedialne koło fortuny. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach. Ich zadaniem było zidentyfikowanie języka oraz kraju, z jakiego pochodzi dany zwrot będący hasłem na kole. Gra i słowa piosenki uświadomiły dzieciom, iż istnieje wiele różnic językowych między państwami, np. w języku angielskim pozdrawiając kogoś słowami „dzień dobry” powiemy „good morning” lub „good afternoon” w zależności od pory dnia. W Niemczech natomiast słowa: „Hallo” i „Tschüs” oznaczają „Cześć!”, z tym że „Hallo” stosujemy na powitanie, a „Tschüs” na pożegnanie.

Na koniec dzieci poznały potoczne, slangowe, „młodzieżowe” amerykańskie powitania i pożegnania oraz ich śmieszne polskie odpowiedniki, takie jak: Wassup? - siema! See ya!- narazka! How’s it going? - jak leci? Catch ya later! - strzałka!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3