Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Port...

Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Portugalii

W dniach od 13 do 17 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół z Francji, Cho...

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

W czwartek, 16 maja 2019 roku, uczniowie klasy 5c wybrali się wraz z wychowawcą – panią Magdaleną Kaczkowską na wycieczk...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 la...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 lat…”

W dniu 16 maja 2019 roku odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym „Skarbonka na...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W poniedziałek, 26 listopada 2018 roku, biblioteka zamieniła się w misiowy zakątek. Wyeksponowano książki, których bohaterami są misie, miśki i niedźwiedzie, a spomiędzy nich wyglądały  te właśnie, pluszowe zwierzątka. Na tegoroczną imprezę biblioteczną z okazji Dnia Pluszowego Misia zaproszeni zostali uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej wraz z wychowawcami.

Spotkanie było okazją do rozmowy o niedźwiedziach żyjących na świecie oraz misiach znanych maluchom z bajek i filmów. Dzieci wysłuchały fragmentu książki Miry Jaworczakowej „Coś ci powiem, Stokrotko…” odczytanego przez uczennice klasy 5b: Annę Matusiak i Karolinę Sabatowską. Następnie poznali ponad stuletnią historię tej najpopularniejszej na świecie zabawki oraz prezentowali własne pluszaki i opowiadali o sytuacjach, w których te zabawki są im niezbędne.

Dowiedzieli się także jak terapeutyczne właściwości pluszowego misia wykorzystywane są przez strażaków, policjantów, lekarzy i ratowników medycznych. Na zakończenie dzieci dostały do uzupełnienia i pokolorowania sylwetkę misia. Spotkanie czytelnicze w ramach realizacji programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMY” przygotowały bibliotekarki, panie: Agnieszka Kowalewska i Urszula Papierska.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3