Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Port...

Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Portugalii

W dniach od 13 do 17 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół z Francji, Cho...

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

W czwartek, 16 maja 2019 roku, uczniowie klasy 5c wybrali się wraz z wychowawcą – panią Magdaleną Kaczkowską na wycieczk...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 la...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 lat…”

W dniu 16 maja 2019 roku odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym „Skarbonka na...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W roku szkolnym 2018/2019 klasa 2a wraz z wychowawczynią panią Danutą Trzepacz kontynuuje zapoczątkowaną kilka miesięcy temu korespondencyjną podróż morską z kapitanem Michałem Złotorowiczem i jego załogą na statku Maestro Diamond.

Marynarze, po trzech miesiącach odpoczynku na lądzie, wrócili na morze. Tym razem podróżują z portu Kaiser na Jamajce do Norwegii. Wiozą ze sobą proszek, z którego wytapiane będzie aluminium. Jesień i zima to trudne pory roku na morzach i oceanach. Często występują tam burze i sztormy, wiatr wieje z prędkością 120 km/h, a fale sięgają nawet 10 m wysokości. Sztorm trwa niekiedy nawet kilka dni. W tym czasie nikt na statku nie śpi i nie odpoczywa, wszyscy czuwają nad bezpieczeństwem swoim i swoich towarzyszy.

Przed naszą zaprzyjaźnioną załogą trudny rejs po Oceanie Atlantyckim. Przez kolejne tygodnie drugoklasiści będą poznawać przygody dzielnych marynarzy. Mamy nadzieję, że wkrótce uda się im zaprosić kapitana M. Złotorowicza do naszej szkoły i porozmawiać z nim osobiście.

Ahoj kapitanie!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3