VIII Szkolny Festiwal Talentów

VIII Szkolny Festiwal Talentów

W czwartek, 6 grudnia 2018 roku, odbył się VIII Szkolny Festiwal Talentów, mający na celu zaprezentowanie zainteresowań...

Galeria SEVEN

Galeria SEVEN

W dniu 6 grudnia 2018 roku, w ramach Mikołajek, uczniowie naszej szkoły, jak co roku, zorganizowali tradycyjną galerię „...

Liryka gościła w bibliotece

Liryka gościła w bibliotece

DOM, MIŁOŚĆ, OJCZYZNA to hasło przewodnie kolejnej imprezy odbywającej się w bibliotece szkolnej, na której zebrali...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W piątek, 23 listopada 2018 roku, w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie cyklu zajęć poświęconych baśniom, do których inspiracją stał się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, obchodzony na całym świecie właśnie w listopadzie.

Wychowankowie uczcili to święto przebierając się za ulubionych bohaterów, wysłuchali czytanych bajek, obejrzeli wystawę książek i odnajdywali postacie, w które się wcielili. Układali także historyjki obrazkowe z rozsypanek, odgadywali zagadki oraz wykonywali portrety swoich ulubionych bohaterów.

Słuchali także bajek w języku angielskim i rosyjskim oraz wykonywali przeróżne ćwiczenia związane z baśniową tematyką. Ich zadaniem było m.in. dopasowanie angielskich i rosyjskich tytułów bajek, obcojęzycznych imion bohaterów oraz nazw zwierzątek występujących w baśniach do ich polskich odpowiedników. Maluchy poznawały autorów książek i zdobywały wiadomości o krajach ich pochodzenia. Z entuzjazmem wykonywały wszystkie językowe zadania i z wielką ochotą oraz zaciekawieniem odkrywały znaczenie rosyjskich i angielskich wyrazów.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko dobra zabawa, ale także okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci. Poprzez te opowieści najmłodsi utrwalali właściwe postawy, a bajkowi bohaterowie sprawiali, że można było poczuć  magiczny i radosny świat marzeń.

Cykl zajęć przygotowali wychowawcy świetlicy: pan Damian Gamrot, pani Małgorzata Ostój, pani Agata Sztandera i pan Wojciech Rektor; zadania językowe opracowały panie Ewa Wrona i Anna Magdzińska, a bajki swoim młodszym kolegom czytały Wiktoria Augustak i Maja Brzuchalska - uczennice klasy IIID gimnazjum.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3