Walentynka dla psiaka i kociaka

Walentynka dla psiaka i kociaka

W dniach od 8 do 14 lutego 2019 roku szkolne koło PCK przeprowadziło zbiórkę dla podopiecznych kaliskiego schroniska. Te...

„Dlaczego kochamy koty?”

„Dlaczego kochamy koty?”

„Dlaczego kochamy koty?” - na takie pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie klas pierwszych podczas spotkań czytel...

Walentynki

Walentynki

W dniu 14 lutego 2019 roku obchodziliśmy Walentynki. Już od poniedziałku, 11 lutego,  Samorząd Uczniowski przygotow...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Celem akcji „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”, w której brali udział uczniowie klas I – III było wyrobienie nawyku codziennego czytania. W październiku 2018 roku najmłodsi poznawali przygody Słodziaków opisane w książce Renaty Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Otrzymali także albumy, w których wklejali przyznane przez wychowawcę naklejkę za, potwierdzone podpisem rodzica, poświęcenie co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie dowolnie wybranych książek.

Motywowało to rodziców i dzieci do rozwijania prawdziwej pasji czytania i spotkało się z ich przychylnym przyjęciem. Na zakończenie akcji najmłodsi byli dymni z wypełnionych kolekcją kolorowych naklejek albumików, a rodzice i nauczyciele zadowoleni z czasu poświęconego na rozwijanie umiejętności czytania.

Podsumowanie akcji było pretekstem do przeprowadzenia w dniu 22 listopada 2018 roku zajęć czytelniczych dla wychowanków świetlicy szkolnej w ramach projektu CEO „PoczytajMY…”, które przygotowała bibliotekarka szkolna – pani Agnieszka Kowalewska. Spotkanie skupiało się wokół tematu „Lubię być sobą?” i rozpoczęło się od zabawy Kogo widzę w lustrze?, polegającej na tym, że każdy spoglądając w lustro mówił coś pozytywnego do siebie lub na swój temat. Następnie Maja Strejczek z klasy 7b przeczytała młodszym koleżankom i kolegom opowiadanie „Ryś Rysio” z książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

Rozterki tytułowego Rysia były punktem wyjścia do rozmów o tym, kim chciał być bohater opowiadania i dlaczego pozostał sobą. Dzieci zastanawiały się czy akceptują siebie i jak wyglądałoby ich życie, gdyby były kimś innym. Odpowiadały na pytanie Dlaczego lubię być sobą? Na zakończenie rozdano karty pracy z ćwiczeniami grafomotorycznymi, łamigłówkami logicznymi i wykreślankami, których bohaterami były zwierzaki z Gangu Słodziaków.  Zwieńczeniem spotkania było przekazanie świetlicy szkolnej kompletu maskotek Gangu Słodziaków.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3