Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II – regulamin. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż u...

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Dyrektor oraz nauczyciele zapraszają na konsultacje odbywające się na terenie szkoły w dniach od 8 do 10 czerwca. Należy...

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

fitnessPomimo, iż wszyscy dziś narzekają na brak czasu, to fakty są takie, że „wolną chwilę” na oglądanie telewizji każdy znajdzie. O ile to tylko kwadrans czy dwa lub okazjonalny seans filmowy to nie ma się czym martwić, ale regularne przesiadywanie całymi wieczorami przed migającym ekranem jest już powodem do niepokoju. Przeprowadzone badania wskazują, że nadmierne oglądanie telewizji niesie ze sobą zgubne skutki dla zdrowia i dla sylwetki.

 

Oglądanie TV a nadmierna masa ciała

Jedząc przed ekranem telewizora łatwo jest przytyć. Dostępne dane wskazują, że oglądanie telewizji już samo w sobie przyczynia się do rozwoju nieprawidłowych zachowań żywieniowych, gdyż bardzo niekorzystnie wpływa na procesy związane z samokontrolą, sprawiając, iż bezmyślnie pochłaniamy znaczne ilości pożywienia, często – tego o najniższej jakości i najwyższej gęstości energetycznej. Dodajmy fakt, iż na migającym ekranie często pojawiają się rozmaite bodźce skłaniające nas do konsumpcji, mogą nimi być reklamy słodyczy i innych niezdrowych pokarmów. Oglądając telewizję robimy się… głodni!

 

Oglądanie TV a sen

Dziś najpopularniejszym „towarzyszem zasypiania” jest… telewizor. Większość z nas kładzie się spać przy migającym ekranie. Tymczasem nie jest to ani zdrowe, ani korzystne dla ogólnie rozumianej nocnej regeneracji.  Okazuje się, że zasypianie przed telewizorem znacznie pogarsza jakość snu, co również nie pozostaje bez wpływu na zdrowie i gromadzenie dodatkowych ilości tkanki tłuszczowej. Poza tym – co oczywiste – mniej wyspani, funkcjonujemy gorzej: trudniej nam się skupić, trudniej logicznie myśleć i wyciągać sensowne wnioski, trudniej też uczyć się i zapamiętywać.

 

Korzyści wynikające z uprawiania pływania (prezentacja)

 

Broszura "Bezpieczna woda" - zapraszamy do lektury

akcja bezpieczna woda okl
kliknij w obrazek aby pobrać broszurę

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3