Reguły dla gaduły

Reguły dla gaduły

Wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej rozpoczął zajęcia czytelnicze z uczniami klasy 3a przeprowadzone 22 lutego 2021 roku pr...

We love English – zajęcia w świetlicy nr 2

We love English – zajęcia w świetlicy nr 2

W środę 17 lutego 2021 roku w świetlicy nr 2 odbyło się podsumowanie działań utrwalających i poszerzających wiedzę oraz...

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty

Tradycja obchodów dnia świętego Walentego dotarła do Polski z zachodu, między innymi z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjedno...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

CZAS NAFITNES

 

 Blogów o byciu FIT, ćwiczeniach, diecie w sieci nie brakuje i ciągle powstają nowe. Jak wśród setek propozycji znaleźć naprawdę wartościowe i motywujące treści? Specjalnie dla Was, drodzy uczniowie, będziemy przygotowywali najlepsze i najtrafniejsze informacje oraz artykuły.

Będziemy starali się inspirować Was do zmian w życiu, oczywiście na lepsze! Znajdziecie tu pomysły na treningi, ciekawe podpowiedzi i mnóstwo informacji. Czy zachęcą Was one do zmian w swoim życiu? Zobaczymy. Propozycje są tak zróżnicowane, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. A już na pewno na dobry początek.

Czym właściwie jest FIT i co oznacza stwierdzenie „być FIT”?

FIT (w tłumaczeniu z języka angielskiego) oznacza znajdować się w szczytowej formie poprzez odpowiedni trening.  W odróżnieniu od rekreacji, fitness to różnorodna aktywność fizyczna, przed którą stawiamy zróżnicowane cele, w zależności od płci, wieku, ogólnej sprawności fizycznej i potrzeb. Osiągnięcie tego celu jest złożonym procesem, którego przebieg ma miejsce w domowym zaciszu lub w specjalnie do tego stworzonych klubach fitness.

fitnessPomimo, iż wszyscy dziś narzekają na brak czasu, to fakty są takie, że „wolną chwilę” na oglądanie telewizji każdy znajdzie. O ile to tylko kwadrans czy dwa lub okazjonalny seans filmowy to nie ma się czym martwić, ale regularne przesiadywanie całymi wieczorami przed migającym ekranem jest już powodem do niepokoju. Przeprowadzone badania wskazują, że nadmierne oglądanie telewizji niesie ze sobą zgubne skutki dla zdrowia i dla sylwetki.

 

Oglądanie TV a nadmierna masa ciała

Jedząc przed ekranem telewizora łatwo jest przytyć. Dostępne dane wskazują, że oglądanie telewizji już samo w sobie przyczynia się do rozwoju nieprawidłowych zachowań żywieniowych, gdyż bardzo niekorzystnie wpływa na procesy związane z samokontrolą, sprawiając, iż bezmyślnie pochłaniamy znaczne ilości pożywienia, często – tego o najniższej jakości i najwyższej gęstości energetycznej. Dodajmy fakt, iż na migającym ekranie często pojawiają się rozmaite bodźce skłaniające nas do konsumpcji, mogą nimi być reklamy słodyczy i innych niezdrowych pokarmów. Oglądając telewizję robimy się… głodni!

 

Oglądanie TV a sen

Dziś najpopularniejszym „towarzyszem zasypiania” jest… telewizor. Większość z nas kładzie się spać przy migającym ekranie. Tymczasem nie jest to ani zdrowe, ani korzystne dla ogólnie rozumianej nocnej regeneracji.  Okazuje się, że zasypianie przed telewizorem znacznie pogarsza jakość snu, co również nie pozostaje bez wpływu na zdrowie i gromadzenie dodatkowych ilości tkanki tłuszczowej. Poza tym – co oczywiste – mniej wyspani, funkcjonujemy gorzej: trudniej nam się skupić, trudniej logicznie myśleć i wyciągać sensowne wnioski, trudniej też uczyć się i zapamiętywać.

 

Korzyści wynikające z uprawiania pływania (prezentacja)

 

Broszura "Bezpieczna woda" - zapraszamy do lektury

akcja bezpieczna woda okl
kliknij w obrazek aby pobrać broszurę

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3